Lista ocen Fiat Brava 1.6 16V 90KM 66kW 1995-1998 (57) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
brak sprężania w jednym cylindrze powodował że auto nie miało mocy, okazało się że trzeba było wymienić uszczelnę pod głowicą i jeden zawór, poza tym siadły wtryski ale to prawdopodobnie wina kiepskiego paliwa które zatankowałem (czasami jeżdże na benzynie), zawieszenie po 70000km do wymiany tylna belka ale raczej na skutek kolizji niż zużycia a przy 135000km naprawa tylnego wahacza (zestaw naprawczy za ok100zł), przy 150000 wymiana przednich...
~Foxavier
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Samochód mam od niedawna ale były wymieniane już amortyzatory i naprawiany zamek tylnej klapy. Teraz szykuje mi się wymiana oleju, paska rozrządu, klocków hamulcowych, świec i naprawa alternatora bo jest pęknięty stojan (w Bravie ponoć to standard). Swoją drogą nadmienię że w ASO pracują szaleńcy. W samochodzie który ma 60000km każą wymieniać kółka napinające pasek rozrządu i chcą skasować za to 700 zł. Na byłych stacjach Polmozbytu ta sama...
~Zokolic
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
\"Silnik fiata 1.6 16v jest jednym z najlepszych silników lat 90\'\" słowa serwisanta ze 25 letnim stażem. - cóż powiedzieć. Jedynie się mogę uśmiechnąć. Ładnie pracująca jednostka z dobrym momentem obrotowym, przy optymalnym spalaniu. Wysokiej nie awaryjności pozostaje nadal montowana, nieprzerwanie w fiatach doblo, sitlo, i innych nowszych konstrukcjach pod osłoną plastiku. ;>
~Fiat BRAVA 1,6 16V SX
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Brak przekonania że coś się nie popsuje jednak góruje. Nie będę narzekał bo wcale tak dużo na ten samochód nie wykładam ale FIAT nie za bardzo się kojarzy z renomą. Co prawda FERRARI i MASERATI to też Fiat jednak z małym ale. Na razie wymieniałem amortyzatory i alternator jednak przy tym przebiegu to odrobinę za wcześnie na takie naprawy. No ale - TO PO PROSTU FIAT.
~BRAVAmaniak
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Ta rubryka powinna być poświęcona skargą i zażaleniom na serwisy FIATA. Fajne auto ale za części kasują jak kiedyś japończycy. Polityka koncernu opiera się nie na wymianie elementów ale całego podzespołu. Czasem trzeba po prostu trochę pokombinować aby coś zaoszczędzić. Do auta niema co się czepiać, psuje się jak każde inne. To nie jego wina ale właściciela jak o nie dba.
~kiedyś kochałem fiata, a teraz juz ..
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
I ta rubryka chyba jest dla mnie, a mianowicie: Niedosmarowanie wałków rozrządu w następstwie dwa wałki do wymiany. Opiłki kończących się krzywek zatkały panewki i w efekcie wał gł. do wymiany. Naprawa kosztowała mnie mnóstwo kasy. Konkluzja. NIGDY WIĘCEJ FIATA
~RM
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
zrobiłem na tym aucie 80 tyś km w ciągu 5 lat ale dołozyłem do auta krocie, zawieszenie ciągle coś do naprawy jak i inne podsespoły. Za te lata na częsci włozyłem znacznie więcej niz jest warte obecnie. Ale to może ja mam taki egzemplarz
~Fox
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Ja po prostu powiem że kocham to auto i wcale nie dokładam do niego tak wiele aby móc narzekać na nie. Sprawuje się nieźle a wszystkie naprawy są tylko z mojej winy albo są to zwykłe wymiany eksploatacyjne jak filtry, olej czy świece. POLECAM
~seba_seba@op.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Tylne wahacze 700zł, pompa paliwa 600zł, wymiana rozrządu (pasek, napinacz i pare innych rzeczy) ok 900zł, mam jeszcze mały wyciek ze skrzyni biegów ale wole nie wiedzieć ile to będzie kosztować!!!!!
~irs
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
co 10 tys poważniejsza awaria: kilka razy wymieniane amortyzatory, uszczelanianie półosi, dziurawy układ wydechowy, wymieniany zespół wycieraczek (jeszcze na gwarancji), wymieniane sprzęgło