Lista ocen Fiat Brava 1.6 16V 90KM 66kW 1995-1998 (70) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~foxavier@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Działa lekko i płynnie. Ale trochę dziwnie zestopniowana. W mieście przy monotonnej jeździe 70km/h ciężko zdecydować jaki bieg wbić. Na czwórce brakuje mocy jak trzeba nagle przyspieszyć a na trójce trzyma trochę za wysokie obroty. (Proszę źle mnie nie zrozumieć, że samochód ma krótką trójkę, bo na trójce można się rozpędzić do 150km/h i każdemu kto nie wierzy że z takiego małego silniczka da się tyle wydusić mogę osobiście to pokazać.)
~stefan84
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Elastycznie, dało się bez żadnych oporów ruszyć z dwójki tak samo, jak z jedynki =) Haczenie przy próbie ruszenia i wrzucaniu na jedynkę, czy kłopoty z wrzuceniem wstecznego przezwyciężałem odpaleniem silnika i ruszeniem o kilka, kilkanaście centymetrów w przeciwną stronę, niż poprowadził by mnie bieg, który akurat nie chciał wejść =)
~Fox
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Elegancko ze stopniowana. Można zarówno dynamicznie jeździć i osiągać na trójce 150 km/h jak również przy spokojnej jeździe bezproblemowo wbić 5-tke przy 70 km/h, a auto i tak będzie płynnie przyspieszało. Jednak należy pamiętać że ten silnik i ta skrzynia lubią wysokie obroty (to jest po prostu wysokoobrotowy silnik)
~Kocham BRAVE
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Bez zarzutów. W mieście spokojnie na dwójce przekracza się 100 km/h. Jednak aby dynamicznie jeździć to jednak trzeba się odrobinę namachać wajchą. Miałem wcześniej ośmio zaworowy samochód i skrzynia była bardziej elastyczna. No ale to jest wysoko obrotowy silnik.
~BRAVAmaniak
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Trochę niepewnie biegi wchodzą i słychać taki gumowy odgłos przy ich wbijaniu , ale na dwójce z silnika 1,6 wyciągam 100 km/h w 9,5 sekundy. Naprawde rewelacja. Tu niema co chwalić, trzeba po prostu się przejechać.
~GicuPL
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Skrzynia biegów chodzi niezawodnie. Delikatnie i lekko niczym w nowych autach. Jeśli będziemy ją konserwować napewno będzie nam służyła przez bardzo długo i jeszcze trochę.
~seba_seba@op.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Biegi wchodzą płynnie bez większych zastrzeżeń, choć niekiedy mam problem z jedynką i z tego co wiem wszystkie BravaBravo mają wycieki ze skrzyni biegów dlatego daję -4
~tomekszczecin
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
typ[owo Fiatowska, czyli wiecznie haczy i sa trudnosci z wbicie biegu.Do tego czeste wtym modelu wycieki .Zasluguje na najgorsza opinie
~przecież to nieobowiązkowe
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
bez większych zastrzeżeń,zestopniowanie mogłoby być lepsze dla tej charakterystyki momentu obrotowego,zbyt długa droga lewarka przy przełączaniu
~Rademal
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Skrzynia jest przeciętna. Nie należy do super precyzyjnych. Jednak po wymianie sprzęgła zaczęła pracować naprawdę lekko.