Lista ocen Fiat Brava 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 (28) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ptys899
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Najpoważniejszą awarią jaką miałem była awaria wysprzęglika. Koszt częsci wyniósł 20 zł ale przez tą awarię samochód został unieruchomiony. Nie musiałoby być tej awarii, gdyby producent zamiast sprzęgła hydraulicznego wciąż stosował sprzęgło na linkę, ale to rozwiązanie widocznie nie jest już modne :D Tylko przez tą awarię nie mogłem dojechać do celu, ale w końcu kiedyś coś musi się popsuć, ogólnie samochód jest niezawodny.
~ScaRRed scarred1@wp.pl
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Muszę powiedzieć, że tutaj jest doskonale. Ludzie straszą innych fiatami a po naszym naprawdę nie widać tego horroru ;) Przez 6 lat i niecałe 80 000 przebiegu poza rutynowymi wymianami części podlegających naturalnej eksploatacji wymieniany był tylko przepływomierz powietrza w turbinie. Zepsuł się czujnik przez co auto jeździło jakby miało moc 1,4 75 koni. Nowy kosztował 350 zł (w ASO 750zł!!!). Poza tym bez usterek ! :)
~marek1943
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Miska olejowa bardzo nisko względem jezdni , trzeba bardzo uważnie obserwować nawierzchnie . w ciągu osmiu lat jestem zmuszony wymienić trzecią a cena za sztuke 1360 zł + koszty oleju filtra . pod tym względem FIAT jest normalne złodziejem , bo co wtym kawałku aluminium jest takie drogie .
~orzech orzechauto@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
jedyny problem jest tylko z miska olejowa ( niczym nie osłonieta ), samochod z powodu ciezszego silnika zawieszony jest nizej, nawet nie wielka studzinka przy delikatnym hamowaniu moze byc zapora nie do pokonania, ) z drugiej strony innych usterek brak
~Radek
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Przyspieszone zużycie zawieszenia jest normą na naszych drogach. Przy niskich temperaturach rozruch silnika wymaga kilkakrotnego startowania. Ponoć wynika to z niskiego ciśnienia na szynie commonrail - trzeba wyregulować w serwisie
~Jurek
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Brakuje mi w tej skali oceny "bardzo dobrze", taką właśnie bym dał. Doskonale nie jest bo uległ awarii przepływomierz powietrza (800 zł w serwisie, 500 zł zamiennik). Ale jest lepiej niż dobrze, bo więcej awarii nie było.
~Piotrowski
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Odpukac. Wszystko ok. Oprocz tego turbo ktore musialem wymienic przez moja szalencza jazde - jest to moj pierwszy turbodiesel wiec zdarzalo mi sie gasic auto zaraz po przejechaniu 1000km z predkoscia xxxkm/h.
~zbigajurek@poczta.fm
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Ostatnio zauważyłem spadek mocy.Już myślałem,że to turbosprężarka,a to był ...filtr paliwa ,którego nie zmieniłem od ...nie będę się chwalił,ale przejechał duuużo za dużo.
~fabick
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Coprawda musiałem trochę wpakować po zakupie ale poprzedni właściciel zaniedbał autko. Po dokonaniu kilku poważnych napraw na samym początku nic wielkiego się już nie działo.
~woofer
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Doskonale spisuje się na mrozie, zero problemów z uruchomieniem. W zimie dolewam do paliwa dodatek dla Diesli.