Lista ocen Fiat Brava 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 (31) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jolka
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Wszyscy chwalą to auto, a ja wręcz przeciwnie, może trafiłam taki zły egzemplarz. Jeżdżę dopiero dwa miesiące, przebieg 145 tys. km co prawda kupiony z Niemiec ale był serwisowany bo mam na to książkę serisową, a już się zepsuł silnik( urwał się zawór i rozwalił cały silnik) teraz mam problem z dostaniem innego silnika bo to nie taka łatwa sprawa, a nowy kosztuje 12 tys. to można za to kupić ładny samochód. Do tej pory jeździłam golfem przez...
~klocu
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Świetne przyspieszenie (10.6 s), znakomita elatyczność i kultura pracy. W zimie odpalił przy -25 stopniach!! Spalanie na poziomie około 5,5litra. Na baku można przejechać 1000km i więcej. Pierwszy silnik Common-Rail na świecie wymyslił FIAT (potem sprzedał ten patent firmie Bosch). Ten który mam jest chyba drugim silnikiem w tym układzie wtryskowym na świecie (pierwszy był 2,4 JTD).
~ScaRRed scarred1@wp.pl
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Bardzo fajne autko. Silnik mocny, dynamiczny, auto mimo swojej masy przyśpiesza szybko i nabiera prędkości bardzo przyzwoicie. 105 koni pod maską robi swoje. Najwięcej osiągnąłem nim 178 km/h ale z pewnością potrafi więcej bo zostało trochę miejsca w pedale gazu pod butem. Spalanie jak na taki duży silnik dosyć poprawne. Ogólnie nie ma za bardzo się do czego przyczepić jeżeli o silnik chodzi.
~zbyszeklipka
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
silnik 1,9 JTD jest udaną jednostką pomimo przebiegu ponad 200000 jest pracowity.Problem że serwis nie mógł zdiagnozować awarii i wymienili najpierw przepływomierz powietrza,potem gdy to nie pomogło znależli żle działający potencjometr gazu.fajnie tylko zanim usuną usterkę kasa rośnie. oczywiście serwis przekonuje cię że tak musi być.
~Esen
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
wolę dać 4+, bo pewnie są lepsze ale za tę cenę nie dostanie się 105 KM i możliwości jazdy na piątce od 70km/h do końca...czyli jakieś 195 ( mój wynik ). Silnik \"pyrkocze\" tylko na początku na zimno, później nie poznasz,że to diesel, elastyczność rewelacyjna, nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzaniem.
~Teka
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik jest niesamowity. Cichy i bardzo elastyczny. Od 1500 obr/min świetnie i płynnie przyspiesza (w przeciwieństwie do aut VW, gdzie jest nagle wbicie w fotel). Tutaj wszystko jest płynnie. Zimą odpala bez problemów. To pierwszy diesel z Common-railem na świecie. I to jaki :-)
~Piotrowski
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Bardzo dobra praca silnika. Jezdze glownie po Europie Zachodniej wiec auto bardzo czesto ´testowane´ jest na autostradach. Potrafi rozpedzic sie do 200km/h. Dynamiczny i oszczedny. Jedyny problem to wymiana turbo - z mojej winy.
~Radek
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
dynamiczny turbodoładowany diesel 1.9 JTD zapewnia przyspieszenie praktycznie w pełnym zakresie obrotów. Plus za elastyczność - przydaje się przy wyprzedzaniu. Cichy - jak na diesla. Spokojnie można go porównać z 1.9TDI volkswagena.
~marus
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
silnik spisuje się rewelacyjnie. Przez 11 lat wymieniałem tyko dwa razy rozrząd i co 14 tyś. olej i filtry. Silnik jak na datę powstania spisuje się znakomicie, elastyczność i kultura pracy -doskonała
Dziennik kosztów dla Fiat Brava 1.9 JTD 105KM 77kW
~ptys899
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Doskonały silnik. Nie pali za dużo, jest dość zrywny i bezawaryjny. Szkoda, że tak powoli się nagrzewa. Z tym silnikiem przescigniesz wieśniackiego golfa mającego tą samą lub nawet większą moc.