Lista ocen Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 (47) - Silnik

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamyk
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Silnik trochę za słaby do tego samochodu, choć nie jest to do końca tak.. Jest za słaby na niższych obrotach - tak do 3 tys. - z powodu charakterystyki momentu obrotowego, który zaczyna zdecydowanie rosnąć powyżej 3200 obr/min i wtedy nawet przyjemnie przyspiesza. Niestety poniżej tej wartości - szczególnie w okolicach 2 tys. - mocniejsze wciśnięcie gazu niewiele daje :) Spalanie wg mnie zbyt wysokie jak na taki silnik, ale cóż, fiaty nigdy...
~Jarek
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Samochod mam od ponad roku i nie narzekam. Mialem jedna powazna usterke (sprzeglo padlo) ale wynikalo to z jego niewlasciwego montazu przez poprzedniego wlasciciela. Czyli, wlasciwie, nie bylo awarii. Byly oczywiscie standardowe usterki jak termostat, czujnik temp. etc., ale to standard w tych samochodach, i trzeba sie z tym pogodzic. Bardzo ladnie pracuje zawieszenie, jest twarde, ale auto prowadzi sie genialnie, zadnych nieprzewidzianych...
~jareta
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Witam, nie moge narzekac, polecam. Mam 3 lata, jedyne co sie zepsulo to termostat (nie bylo ogrzewania) i czujnik temp. Całkowity koszt naprawy w ASO (!!) 200 PLN. Reszta chodzi bez zarzutu, zrobilem fiatem 40k w niecale 3 lata i 0 lipy. Polecam. Z minusow to glosno jest w srodku i troche plastiki trzeszą. Calkiem niezle sie karoseria trzyma, nie dbam o niego za bardzo, a zadnej rdzy jeszce nie widac.
~emre
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
silnik jak na taką pojemność naprawdę extra, niektórzy naprawdę dziwią się na światłach jak zostają w tyle :) przy czterech osobach i bagażach nie da rady poszaleć ;) silnik w sam raz dla jednej/dwóch osób od jakiegoś czasu mam problemy z niskimi obrotami (gaśnie i ani mechanik ani elektryk nie wie dlaczego) dlatego nie 5 :P
~pezet69
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Do silnika akurat nie można mieć większych zastrzeżeń. Czuć te 80 kucy :) przy ruszaniu i na niższych biegach. W sam raz na dwie osoby bo już przy pełnym obciążeniu się nie poszaleje (tzn. ciężko autko rozbujać) ale jak już sie rozpędzi to nawet w 4 osoby można szybko i płynnie jechać.
~kawaone
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Jak na tą pojemność to nie jest źle:) Zaczyna jechać od 3.5 tys, poniżej strasznie smutno. Na gazie przejechałem do tej pory 50 tys., silnik pracuje idealnie. Problemy sprawia niestety osprzęt- pękająca obudowa alternatora, silniczek krokowy, permanentnie urywający się pasek od wspomagania.
~Michał
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
to auto mnie niesamowicie zaskoczyło. slinik 1.2 - a auto wizulanie duże , pomyslalem no zółw. nic bardziej mylnego 82 km i moc moc jakiej sie nie spodziewałem. bardzo dobry slinik, super dzwięk silnika, no i to spalanie które nie powoduje twojego wkurwienia na stacji mimo ze lubie wciskac gaz do dechy.
~niepokorny - Sz-n
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Biorąc pod uwagę pojemność to moć jest niezła ale lubi wyskokie obroty (wyobraźcie sobie film Jak rozpętałem II Wojne światową i franka dolasa we włoskim obozie ;-) (burdello bum bum - to kwintesencja tego sammochodu) Jak właczysz klime to zapomnij o jeździe
~bartpl
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Jak na to że jest to tylko 1,2 to super. Prędkość max jaką udało się osiągnąć 190km/h (licznikowe). Układ wydechowy oraz dolotowy przeszły pewne modyfikacje. Na 2 biegu można rozpędzić do 90km/h przy 6000rpm. Na 4 biegu spokojnie 160km/h.
~IREK Z
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
mam go z salonu. Na początku problemy z pracą na wolnych obrotach (nawet gasł). Serwis jak był na gwarancji palił głupa. Jak gwarancja się skończyła to chcieli wymieniać jakiś dynks (silnik krokowy za 500 :-)). Teraz mu przeszło i jest OK. po 80 000 rozrząd