Lista ocen Fiat Bravo I 1.4 80KM 59kW 1995-2001 (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukas156@poczta.fm
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Mam na gaz wiec ok, ale powinien palic ok litra mniej, za slabe osiagi jak na to spalanie. chociaz w zimie na seryjnym ogumieniu w trasie spala troche ponad 7 l gazu wiec rewelacja, ale w lecie to pomiedzy 9 a 10, ostzrej jeżdze no iszerokie opony tez robia swoje. w miescie nie wiem ile pali bo jezdze tylko na trasie, a robie ok 3 tys miesiecznie. co do cen przegladów. ceny części przystepne, w zasadzie nawet bardzo tanie, ale ja...
~wkrótce podam meila
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Spalanie jak na tak mały silnik jest OK. Oczywiści wiele zależy od stylu jazdy. Emeryci osiągną 6.2 l na setkę, a młodzież da radę 12 litrom (to już jest bardzo, bardzo agresywna jazda po dużym mieście od świateł do świateł). Mi to auto spalało ok. 7 litrów w lecie do 8 w zimie (plus minus pół litra). Ceny części zamiennych tanie, FIAT to generalnie tanie autko w utrzymaniu. Do ASO szkoda jeździć no chyba, że się cierpi na nadmiar gotówki i...
~bartlomiej87@vp.pl
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Szczerze powiedziawszy dziwia mnie oceny niektorych osob. Prawda jest,ze silnik 1,4 jest silnikiem wysokoobrotowym wiec umiejetnie trzeba jezdzic ,aby spalanie bylo zadowalajace. I w zasadzie sam nie wiem jak trzeba jezdzic aby fiacior zezarl 13 litrow benzyny widocznie moj model jest tak udany..........:) Jeslimialbym wybrac jeszce raz-za te cene to z pewnoscia bym to zrobil chocbynawet ze wzgledu na malo awaryjny silnik i ocynkowana...
~Spidi
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Paliwo główny kłopot ... jazda mieszana ekonomicznie to zmieszczam sie w 7-8 l , jak cos bardziej dynamicznie to dochodzi do 10-11l . W trasie na autostradach zachodniej Europy przy nie przekraczaniu 4000obr czyli jakie 130km/h spalnie wyszło 6,2 l czyli nawet dosyc , jazda z predkoscia 140-150km/h wyssysa nam z baku ok 8,5 l. przy 170-180km/h to juz 10 -12l specialnie to testowałem. Nie wiem jak inne wozy z tym samym silnikiem.
~dominikus
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
KIEPSKO! przerobilem na gaz, bo nie wiezylem wlasnym oczom.. Samochod kupilem zima..Miasto - nawet 12 litrow na setke!! Trasa(nie mam ciezkiej nogi!)- nie mniej niz 7,5 litra (jazda baaaardzo delikatna). Latem rzecz jasna lepiej, ale szalu nie ma.. Na gazie po miescie 10-11 litrow, na trasie 8-9... W tabeli spalanie przy jezdzie na LPG
~Marcin
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
W tabeli zużycie dla LPG. Benzyna śr. 7 ,gaz średnio 9. Silnik nie zużywa zupełnie oleju, tzn. miedzy wymianami (co 10-12tys) nie wymaga dolewek i poziom jest mniej wiecej taki sam.Nie stosować oleju Selenia!!!Tak jest zalecany przez fiata ale zostawia mnóstwo syfu w silniku.Wymiana rozrządu koniecznie co 60 tys wraz z napinaczem.
~Łukasz
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Mogłoby być lepiej, ale tragicznie to też nie jest. Płacisz za to wszystko co zyskujesz, czyli komfort nie znany u wiejskich maniaków :P. W trasie przy jeździe według kodeksu wychodzi troszkę ponad 6 litrów. W mieście koło 8 l. - mieszanie może z jakieś 7,5, gdzie więcej po mieście się bryka.
~Marcin z Bydgoszczy
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Liczyłem to nie raz jak aptekarz i nie zmyślam. Mówią, że te auta palą dużo, choć ja wątpię żeby inne w tej klasie wypadały lepiej. Wygląda to tak: trasa: benzyna 6,0-6,4 90-120km/h, w tych samych warunkach 8,0-8,4 gazu. Miasto na benzynie-nie wiem,ale gazu około 12l/100km. W tabeli podaję zużycie dla gazu.
~etherna83
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
żre...żre...żre paliwo... szczególnie jak za kółkiem siada mój mąż...cóż ma \"ciężką nogę\" W cyklu mieszanym zjada (auto-nie mąż LOL) około 13 litrów - trochę po mieście w korkach trochę po podmiejskich drogach. W długiej trasie jeszcze nie wypróbowany ale pewnie koło 10 litrów.
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo I 1.4 80KM 59kW
9,3
9,2
~GG.6685271
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Jak na ta pojemnosc,wydaje mi sie,ze powinien mniej palic. W miescie potrafi mi spalic nawet 11-12 litrow (ale jezdze naprawde dynamicznie) najmniej spalil mi 9(cykl miejski)w trasie potrafi nawet zejsc do 8litrow gazu.Oczywiscie jezdzac dynamicznie, ponad 140,dochodzi do 10litrow.