Lista ocen Fiat Bravo I 1.4 80KM 59kW 1995-2001 (46) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wkrótce podam meila
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Jak na ogólną opinię jaką ma FIAT u tzw. znawców tematu DOSKONALE. Mam teraz A4 i zawieszenie rozlatuje się na polskich drogach po 40- 50 tkm. Tego nie było we Fiacie! Może dlatego, że A4 ma aluminiowe wachacze:(. Podobnie wygląda sprawa z elektryktrycznym sterowaniem szyb! Kupiłem AUDI między innymi żeby sprawdzić tę "niemiecką jakość" i niestety nie wiem gdzie ona sobie "poszła";-). Wracając do Fiata nie jest tak źle jak mówią, dużo zależy...
~lukas156@poczta.fm
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
ostatnio padł alternator, na szczescie regenerowany z wymianą 300 zeta iwec nie ma tragedii. a tak to tylko eksploatacyjne naprawy typu klocki tarcze. no i zawieszenie, ALEWE PO JAKICH DROGACH JEZDZIMY KAZDY WIDZI, WIEC NIEKOMENTUJE, ALE TOYA MA PRZY TYM WOZIE NIEZNISZCZAKLNE ZAWIESZENIE( NO PRAWIE). aha i jeszcze padl termostat, to w zasadzie tyle, przynajmniej za mojej kadencji. co do zacierajacych sie wałków w silniku 1,4 12v. wg...
~Marcin
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Nigdy nie zawiódł.Maja dość kiepska opinie,ale mój jest przykładem, że jak kto dba tak ma.Jestem zadowolony. Olej zawsze pełen syntetyk co 10-15tys.Nic złego sie nie dzieje, słynny w tych silnikach wałek rozrządu przy regularnym serwisie i dobrych olejach się nie psuje. Tu uwaga! Nie lać oleju selenia! Wiem o tych autach wiele-ten olej jest czesto żródłem kłopotów a o dziwo zaleca go fiat.
~Marcin z Bydgoszczy
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Nigdy nie stanął na drodze. Sprzęgło to na razie jego rekord na ile mnie skubnął. Padają w nich wałki rozrządu- dlatego olej co 10 tys i to syntetyk( ja leję Platinum Orlenu i jest ok)- to zapobiega. Ten silnik należy utrzymywać w nienagannej czystości (stosując syntetyczne oleje). Olej Selenia =zatarty wałek, zwłaszcza jak po niej zmieni się na olej o silnych właściwościach płukących.
~NIGDY WIECEJ FIATA
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
oj tu sie zaczyna-wałek i osprzet zawory,dzwigienki itp.,blokada kluczyka code/samoistnie/rozrusznik pekniecie,koło zamachowe,problemy z elektryka, itp.pare postoji w czasie jazdy, wogule auto nieporozumienie-to mój 3 fiat nigdy wiecej marki FIAT juz sie niewpakuje w takie gów..no całe szczescie ze go sprzedałem/////////
~Lamon
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Moje zdanie jest takie poważne usterki w Bravo z tym silnikiem to najczęściej zatarty wałek rozrządu który w orginale kosztuje 1000 zł. Można tego w bardzo prosty sposób uniknąć wystarczy jechać ( najlepiej do ASO ) na przeczyszczenie magistrali olejowej koszt jakieś 200 zł i po sprawie.
~Lamon
~PRZEMEK
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
walek rozrzadu (POLECAM WALKI OD SWIATKA sa niezle i fajnie autko pracuje, walek z serwisu wysiad jeszcze szybciej niz ten pierwszy nominalny),termostat, sprzeglo, elektryka (cewka, rozrusznik, alternator, pompa paliwa,silniki od wycieraczek), uklad zawieszenia, uklad hamulcowy, uklad wydechowy
~Bartosz Filipiak ´brachu´
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Do powaznych nalezy czesto zacierajacy sie walek rozrzadu. Ale jesli dbasz o olej i jego stan, nic nie powinno sie stac. Osobiscie nigdy nie mialem z tym problemow i wielu uzytkownikow podobnie. Ciezko powiedziec czy tylko pierwsze modele mialy z tym problem...
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo I 1.4 80KM 59kW
9,3
9,2
~Omar27
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Z silnikiem nie mogę dojść do ładu od kąd kupiłem to auto. Już mi wiozą od naszych bogatych sąsiadów :) inny a mianowicie 1.6 16V, Jak go włożę to wystawie kolejną opinie mam nadzieję że znacznie lepszą niż ta. Reszta w granicach ludzkiego pojęcia.