Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d Seria 2 (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mszakal
Hatchback 5d Seria 2 1.4 MultiAir 16V 140KM 103kW
W miescie nie jestem w stanie zejść poniżej 10 litrów na sto. Standardowo wychodzi 10.5, ale nogę mam ciezka. Na autostradzie przy prędkości 140-160 km/H średnio pali 8,5 litra na sto kilometrów. Ceny części w normie. Jedynie wymiana oleju trochę droższa niż w innych autach. Olej 200 zł plus komplet filtrów oleju 235 zł. Do tego robocizna. Problem jest też z dostępnością filtrów na turbinie i przy aktywatorze multiair. W sklepach nie wiedzą i...
~Bravo !
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 90KM 66kW
Koszty utrzymania to największa zaleta samochodu (poza kapitalnym wyglądem). Ponieważ samochód kupiłem nowy, wymieniam oleje i filtry tylko w ASO. Olej silnikowy "Selenia" z filtrem to 200 zł, filtr powietrza 40 zł. Może być lepiej ? Z innych wydatków, to przez 5 lat wydałem 50 zł na piórka wycieraczek.
~Antoni P.
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 90KM 66kW
I tutaj największy plus. Nie wiem gdzie są mechanicy. Może więcej pali od diesla ale brak kosztów napraw rekompensuje to z nawiązką . Olej i filtry wymieniam sam - mam pewność że zostały wymienione co w ASO jest wyjątkiem ( wiem bo pracowałem ).
~marek1712
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Jak to FIAT - jest tanio. Bałem się, że sprężarka IHI i koło dwumasowe szybko się rozpadną. Minęło 95k km i dalej działają... Materiały eksploatacyjne wymieniałem w ASO - ceny wydają się być przyzwoite.
~godix
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
W miescie trudno zejsc ponizej 9 litrow. Srednio jest to od 9.5 do 11.5 w korkach. Na trasie przy delikatnym obchodzeniu sie z gazem (jazda bynajmniej nie emerycka) 6-6.5 litra.
~Olo
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Pali jak smok , najlepiej co 10-15tys km robić wymiany oleju i filtrów , szybko zdziera klocki i tarcze Boscha w warszawskich korkach.
~Tedi
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Koszty nie przetrzepały mnie za bardzo po kieszeni i niech tak zostanie
~Hubi
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
pali od 8 do 10 litrów LPG, średnio ok 9 przy normalnej jeździe, przy sportowej 10L
~Jaro
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 90KM 66kW
Oleje i filtry tanie, również tarcze i klocki
Fiat Bravo II Hatchback 5d Seria 2