Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d (46) - Karoseria

Na liście zabraknie 584 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lasot
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Mimo 12 lat na karoserii nie ma śladu rdzy. Nie powiem, kupując 12 latka obawiałem się poukrywanej pod szpachlą rdzy, ale po bardzo dokładnym sprawdzeniu nigdzie nie ma śladu. Lakier jest w naprawdę dobrym stanie. Może to też być zasługa poprzedniego właściciela który kilka razy w roku polerował karoserie i zabezpieczał lakier. Wiem, że belka tylnej osi ma tendencje do korozji. Warto przy kupnie zwrócić na nią uwagę.
~Cezary
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Wiadomo że wygląd to kwestia gustu, ale auto prezentuje się po prostu pięknie! Rdza na razie nie atakuje, szczeliny między elementami nadwozia równe. Całkowicie bezsensownym rozwiązaniem jest brak rynienek przy przedniej szybie, ja rozumiem kwestie zmniejszenia oporu powietrza, ale nie ma szans na umycie przedniej szyby przy otwartym oknie kierowcy w zakresie prędkości 20-80 km/h bo cały płyn z szyby leci do kabiny.
~NuovaB
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Zbyt duża szczelina między maska a przednim zderzakiem. Przy prędkościach autostradowych samochód stawia dodatkowy opór, co wpływa na sterowaność. Można to w prosty dposób zredukować regulując wysokość maski i zderzaka, oraz montując dokładkę pod zderzak (Seat Leon). Plastikowe zderzaki przednie i tylnie, może różnią sie kolorystycznie, jednak znacząco obinżają ewentualne koszty naprawy.
~Czak Ptak
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Bardzo opływowa, wzorowana na Maserati, bardzo niskie opory powietrza. Samochód w ocynku, więc korozja przy odpowiednim dbaniu o auto praktycznie nie występuje. Duża gama kolorystyczna, w tym też wspomniane wcześniej Maserati Blue. Duże felgi, fabrycznie montowane robią robotę, samochód szczególnie podoba się kobietom :D
~TLP
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
O gustach się nie rozmawia, ale jak dla mnie to ogólnie ładny samochód. Linia nadwozia z wyraźnymi krągłościami nie zestarzała się i auto może się podobać. Zabezpieczenie antykorozyjne OK, nigdzie nie widać rdzy mimo kilku małych obić na drzwiach. Karoseria nieźle spasowana. Reasumując ocena raczej na plus.
~Rafał
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Może się podobać. Dobre zabezpieczenie przed korozją. Jedyny mankament o którym też można poczytać na forach to przecieki wody do wnętrza kabiny i bagażnika. Winne są uszczelnienia pomiędzy zgrzanymi blachami !!! nieprawdopodobne. Pozostaje tylko silikon i uszczelnienie.
~kawonzsuetam
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Brak rdzy, chociaż powłoka lakiernicza wydaje się należeć do tych delikatniejszych. Przez kształt karoserii, pewną obłość i skośnie poprowadzone boczne szyby ciężko jest mi wyczuć właściwe rozmiary samochodu podczas parkowania, choć może to być wyłącznie mój problem.
~Szimek
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
W mojej opinii auto bardzo ładne stylistycznie, sylwetka nie zestarzała się i wciąż prezentuje się atrakcyjnie. Mimo lat w moim egzemplarzu nie ma najmniejszych oznak korozji. Warto dodać, że samochód wypadł bardzo dobrze w testach zderzeniowych!
~Lukasz
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Miałem drobny wypadek - samochód wjechał mi w tył. ASO wymieniło tylną klapę rzekomo na nową ale po 3 latach w miejscu uderzenie zaczęła wychodzić rdza :-) Nigdzie indziej nie widaćśladu więc myślę że to w blacharni ASO mnie oszukali i wyklepali uszkodzoną...
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo II Hatchback 5d
8,2
9,3
~Włoch
Hatchback 5d 2.0 TD Multijet 165KM 121kW
Podwójnie ocynkowana karoseria - to w zasadzie zamyka temat i odsadza konkurencję. Kłania się jednak włoska robota: spuchł placek na masce, podejrzanie przypominający spodek spod cappuccino… taki wyjątek potwierdzający regułę.
Fiat Bravo II Hatchback 5d