Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW 2008-2012 (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Natrafiłem na pokaźne mrozy. Biegi 1 i wsteczny lubią haczyć. 90% czasu użytkuję samochód w mieście. Powiem tak: mam Merca C200 LPG automat - jazda po mieście w tym kotki to poezja. Jak wspomniałem (być może zima, nowe auto)biegi lubią haczyć, stosunkowo szybki 1 bieg to uciążliwość jazdy w korkach. W trasie szczególnie duża elastyczność biegów 4 i 5 sprawia iż niezbyt często sięgamy po lewarek.
~maciek78
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
tu jest słabiutko biegi zle wchodzą tendencja do zgrzytu przy szybciej zmienie biegów najgorzej jest po nocy po paru km zaczyna się to normować ale nigdy nie dochodzi do perfekcji a i na pewno nie dotyczy to wszystkich nowych bravo zdarzają się wyjątki ale raczej z tego co obserwuje to nie jest to dopracowane
~Daniel
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Źle się "zazębiają" biegi 2 i 3. Np na rondzie 2 już jest na wysokich obrotach a na 3 ledwo ciągnie bo za małe obroty. Wsteczny czasem trzeba "wbijać" na dwa razy, ale z tego co czytam to już chyba staje się normą. Poza tym niezawodnie.
~mik
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Czytałem kilkakrotnie że któryś bieg lekko haczy.U mnie wszystko ok.Wszystkie biegi wchodzą bardzo płynnie. W październiku bez zmian wszystko ok. Styczeń 2011.jak pracowała tak pracuje.Chwilami wydaje mi się że coś haczy ale minimalnie.
~Mecenas
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Skrzynia biegów jest chyba najsłabszym elementem tego auta. Biegi nie wchodzą tak aksamitnie jak np w hondzie ale jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Akurat w 1.6mjet bezawaryjna, podobno w t-jet było z tym trochę gorzej.
~pabloiat
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Kiepska. Haczy, pracuje cieżko i jest beznadziejnie zestopniowana - zapomnijcie o jeździe na 6 biegu 80km/h i przyspieszaniu. Jak na diesla bardzo często trzeba redukować biegi .. poza tym gałka dźwigni biegów się poluzowała:/
~majster
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Na plus to to,że lekko wchodzą biegi. Chyba,że jest zima to olej gęsty po całej nocy i masakra przez pierwsze kilakset metrów potem ok. Tajemnicą jest jak z żywotnością skrzyni, już nie jest tak cicha jak na początku....
~Marek
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
O.K. Następne auto to skrzynia automatyczna: - po pierwsze wygoda - po drugie bezpieczeństwo, jazda miejska wymaga bardzo czestej zmiany biegów, w uliczkach skrzyżowaniach, zmianach pasa ruchu etc. mamy dwie ręce na kierownicy...
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Mogło być trochę lepiej, czasem haczy na zimnym, nierozgrzanym samochodzie. NIe jest to skrzynia sportowa, gdy zmieniamy biegi spokojnie, nic się nie dzieje i daje radę.
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
~samniewiemkto
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Skrzynia bardzo dobra. Biegi wchodzą z lekkim oporem, zmiana przełożeń jest bardzo przyjemna. Jak dla mnie przełożenia skrzyni mogły by być dłuższe, ale jest ok.
Fiat Bravo II Hatchback 5d