Lista ocen Fiat Cinquecento 0.7 i 31KM 23kW 1994-1998 (253) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 233 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Ewidentnie brakuje piątego biegu. Przez to czwórka robi się niesamowicie długa, bo można jej używać od 50 do 140 na godzinę. Na prawdę nie rozumiem co szkodziło projektantom zrobić pięciobiegową skrzynię na prawdę nie rozumiem. Poza tym standard, czyli czasem zgrzytnie, czasem trzeba się po siłować ze wstecznym. Po czasie zepsuła się ta sprężynka która podnosiła lewarek do góry żeby zabezpieczyć wsteczny, ale jakoś mi to nie przeszkadza,...
~molly
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Z biegami miałam trochę problemów,ale jak się okazało...wina była po stronie sprzęgła...więc szczęście w nieszczęściu ;) Trochę za krótkie przełożenia.Za często trzeba zmieniać biegi,no ale nie wymagajmy...700-tka przecież.Czasami maluchy mnie brały...to był ból :( W skrzyni czasami coś zgrzytnęło,ale podejrzewam że to również było coś ze sprzęgłem.Z wkleszczaniem biegów raczej nie miałam problemów chyba,że zimą...ale to chyba normalka.
~Piotr_Wrocław
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Trzeba być obiektywnym - pracuje jak w starym autobusie. Jeśli ktoś jechał normalnym autem i nagle przesiada się do cinguecento to czuć różnicę (jak inny świat). Skrzynia pracuje ciężko, trzeba dokładnie i powoli zmieniać biegi. Czasem 1 bieg ciężko wchodzi. Co do ELASTYCZNOŚCI - to nie ma jej w cale! Auto na pewno nie dla kobiety - po prostu trudne w prowadzeniu, zmianie biegów i płynnego ruszania.
~sl8er
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Dobrze jest, padla przy 214 tys teraz wrzucam z rocznika 98 po 60 tys przebiegu, niezle jej dawalem popalic, od dwoch latach buczala dajac znaki ze bedzie wymiana, padla stopniowo nie bylo zdziwionka, sprzeglo wymienilem tez ale bardziej przy okazji, bo stare nie bylo zbyt wytarte... Jest dobrze. Trzeba uwazac na zewnetrzny mechanizm, jak wymieni amtor moze wypasc...
~Kaczka
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Tutaj jest tylko "źle", bo skrzynia po prostu jest. Pierwszy i drugi bieg haczył. Na pierwszym i drugim biegu to coś nawet powoli nabierało prędkości. Na trzecim biegu prędkość można jedynie podtrzymać. Na czwartym Fiat zaczyna zwalniać. W zasadzie nie wiem po co ten ostatni bieg. Może żeby jeździć "z górki"?
~mosfet
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Czasem zdarzy się, że wsteczny trochę chrupnie, ale oprócz tego biegi wchodzą gładko, nie trzeba ich szukać, ani nie skrzypią przy wchodzeniu. Co prawda skrzynia ma tylko 4 biegi, ale do jazdy po mieście to wystarcza. Skrzynia ma bardzo długie przełożenia. Na czwórce na przykład można bez problemu jechać 50 jak i 120.
~Marek
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Kazdy chyba wie o problemach ze skrzyniaq w cqn 700, osobiscie wymienialem juz synchronizatory, pozniej polecialy lozyska. Ponadto notoryczne problemy z lewarkiem (prosze zobaczyc jakim powodzeniem ciesza sie zestawy naprawcze lewarka) samochod "odziedziczylem" od pierwszego wlasciciela wiec licznik wkazuje oryginalny przebieg.
~cannonbiker
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Za mało biegów-jest to najbardziej odczuwalne podczas dużej prędkości.Ozywiście chaczy,a po porządnym rozgrzaniu silnika strasznie ciężko chodzi.Łapie szybko luzy a na wstecznym zgrzyta.Skrzynia jest nieszczelna i ma wycieki-naprawa, nowy olej i nowe osłony półosi.
~Lord Omen gg 7333260
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
Skrzynia ok. Mnie osobiście brakuje 5 biegu ale w nie każdym egzemplazu zdalaby egzamin.Zestopniowana bardzo dobrze. Uwaga na zimeringi i osłony półosi bo czesto szczelają i skrzynia traci olej.Jazda na sucho=wymiana połowy elem.skrzyni.
Dziennik kosztów dla Fiat Cinquecento 0.7 i 31KM 23kW
7,1
8,7
~waldi
Hatchback 3d 0.7 i 31KM 23kW
czasem małe problemy z wrzuceniem biegu, no i w moim aucie tylko 4 biegi, ale ogólnie jest ok, no przed górką radze sie "rozpedzic" do 80 w przeciwnym wypadku albo jazda z predkosca 50-55km albo redukcja do 3 co i tak za bardzo nie pomoze :)