Lista ocen Fiat Croma II (115) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~booboo
Fiat Croma II
Automat hydrokinetyczny japońskiej firmy AISIN pracuje doskonale , szybko zmienia biegi , nie boi się kickdownu .Płynnie i praktycznie niewyczuwalnie zmienia biegi ,jedynie między 5 i 6 przy małym obciązeniu czuje się wyraźniej moment zmiany biegu ale bez niemiłego szarpnięcia .Moment zmiany biegu łatwiej zobaczyć na obrotomierzu . Jest lepiej niż miałem okazję doświadczyć w Mercedesach .To jednak technika japońska .
~strzelba
Fiat Croma II
Skrzynia jest dobra ale zawsze mogłoby być lepiej ;) Trochę za "krótka" jedynka ale to nie jest benzyna, testowałem najnowsze BMW 320D i nie widzę dużej różnicy ale mimo wszystko BMW to auta z innej bajki o klasę lepsze... W cromie nic nie haczy, skoki krótkie co sprzyja wciskaniu pedału gazu do dechy :) Lewarek dobrze leży w dłoni jest miły w dotyku... Brawo!
~Marek
Fiat Croma II
Czasem ciś chaczy. Choć ogólnie dobrze zestopniowana. Wszyscy mnie straszył skrzynia m32 z opla. Obecnie mam przejechane prawie 200tys. Km i nic złego się nie dzieje. Autko kupiłem przy przebiegu 140 tys. Km. Sprzęgło i dwumas wciąż orginalne. Ogólnie dobra nota za przeniesienie napędu. Dodam złego nigdy oleju w skrzyni nie zmienialem.
~Tomek z Gdańska
Fiat Croma II
Pierwszy raz mam automatyczną skrzynie... przekonałem się, bo przejechałem się autem szwagra (Octavia DSG). Raz spróbujesz i nie przestaniesz - super. Nie czuć szarpnięć (jedynie przy zrzucaniu biegu w dół np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania), płynne przełożenia, po wciśnięciu pedału do podłogi od razu zrzuca o 2 biegi i jest Dynamic!
~cigiel
Fiat Croma II
Chodzi płynnie. Trochę długi skok lewarka, mogło być trochę krócej i było by super. 6 biegów pozwala na dobranie przełożenia odpowiedniego do warunków drogowych i zabawę z komputerem :-) W chwili kiedy trzeba przydusić, zapas mocy pozwala na skok do przodu bez konieczności redukcji przełożenia. Szkolna 5 za 6 stopniowa manualna skrzynie.
~Kacper
Fiat Croma II
Na prostych drogach sprawuje się idealnie. Schody zaczęły się gdy do auta wsiadło 5os i jechaliśmy w góry. Skrzynia czasem się gubiła na krętych górskich drogach, zrzucała sobie bieg niżej podjeżdżając pod górę, a zjeżdżając z niej po dłuższym czasie wbijała bieg do góry. W efekcie zjeżdżaliśmy z górki mając 3,5 tyś obrotów.
~Janek
Kombi 2.2 i 16V 147KM 108kW
Fiat Croma II
5 biegowy automat jest naprawdę wyśmienity. Biega zmienia błyskawicznie i aksamitnie. Widać to zwłaszcza podczas ruszania spod świateł, gdy inne auta skaczą jak kangury podczas ręcznej zmiany biegów, a Croma ciągnie do przodu bez żadnych przerw. Oczywiście brakuje tu 6, 7, czy 8 biegu, ale konstrukcja ma już swoje lata...
~Borys
Fiat Croma II
Skrzynia nastawiona na komfort nie lubi "wyscigowej" jazdy. Zmienia przełożenia płynnie jedynie czasem czuć lekkie szarpnięcie między 3 a 4 biegiem ale podobno to norma dla tej skrzyni. Warto nadmieić iż czasami warto przejsc na tryb sekwencyjny aby wrzucic 6 ty bieg przy 90 kmh bo sam z siebie automat podaje 6 tkę około 110kmh.
~Adam
Fiat Croma II
komfort automatu mnie zauroczył. Jest to mój pierwszy automat ale na pewno nie ostatni. Jak porównać koszty naprawy automatu i zestawu koło dwu masowe, sprzęgło i skrzyni biegów to automat jest chyba tańszym rozwiązaniem. Nie liczę oczywiście spalania bo automat tu wyraźnie podnosi zużycie paliwa na 100 km.
~MarCZ
Fiat Croma II
mogły by biegi troszkę bardziej miękko wchodzić ale ogólnie jest znośnie niejest to bolid formuły 1 tylko rodzinne kombi ale niejednego w niby sportowym samochodzie można zawstydzić, nieraz zdarzyło mi się ściągnąć z V70 VW i na szczęście to oni się wstydzili że jakiś fiacik dał im radę :)))