Lista ocen Fiat Croma II (133) - Silnik

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafal
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Silnik nigdy nie zawiódł ale osprzęt czyli EGR to mozna epopeje napisać, szarpanie, efekt kangura.. Tragiczna kultura pracy, bardzo glosny. Poza tym fatalne polosie, bujanie autem i wysoki koszt naprawy ok 1500 zl za strone.
~Koks
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Fajny żwawy silnik, w zupełności wystarczający do tego auta. Radzę wszystkim posiadaczom aut ze 150 KM silnikiem jak najszybsze usunięcie klap wirowych z kolektora. Klapy z czasem urywają się i mogą zrobić spustoszenie w silniku.
~Adam
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Silnik jest dosyć dynamiczny jak na taki samochód. Silnik mam z filtrem cząstek stałych DPF i przy mojej jeździe czyli 10 km do pracy w jedną stronę potrafi odrobinę się przepalić. Sprawdzałem to poprzez komputer podpięty do auta.
~cigiel
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Miłe zaskoczenie, duża elastyczność i moc dostępne już od niskich obrotów. Umożliwia ekonomiczną jazdę. Daje radość z dostępnej mocy i przyspieszenia tak przydatnego np. podczas wyprzedzania. Do tego bardzo dobrze wyciszony.
~Marek
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
bardzo kuturalna jednostka, cicha praca, jak na 120 koni to bardzo dobrze radzi sobie z autem, silnik godny polecenia, w porównaniu z moim poprzednim autem - 307 2.0 HDI 90PS to te silnik dzieli przepaść oczywiście no korzyść Fiata
Kombi 1.8 16v 140KM 103kW
Ładnie się wkręca-ale dopiero na wyższych obrotach tak od 3200obr/min, co mnie najbardziej zdziwiło na 12000km, które nim na razie zrobiłem brak ubytku oleju – nie trzeba dolewać. A olej się zmienia co 30000km.
~Dudek
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Poniżej 1700 obr./min. silnika brak. Od 2000 wzwyż jest tak, jak ma być. Fajnie jest, że typowa prędkość na trasie na 6 biegu wymaga właśnie 2000 obr./min., przy których ten silnik ma maksymalny moment obrotowy.
~Michał
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Silnik pracuje bardzo przyjemnie, dobrze brzmi i równo rozwija moc. Przy wyższych prędkościach ledwo słyszalny. Jest to udana, lecz dość skomplikowana konstrukcja, więc trzeba dbać o jego wzorową obsługę.
~Cromek
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Dalbym 4+ ale nie można. Nie chcę jednak krzywidzć więc 5 gwiazdek. Maly minus za kulturę pracy. Ogolnie dobry .otor, trwaly i dynamiczny. Bardzo oszcędny, pali sporo mniej niż moj poprzedni 2.0 dci.
~Borys
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Bardzo ładna równa praca 5 cylindrowej jednostki w środku cicho jedynie słychać ładne mielenie 5 cylindrów. Z tym silnikiem spokojnie można zawstydzić na swiatłach niejeden niemiecki produkt :)