Ocena kierowcy - Fiat Croma II

cigiel, 12 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika. Przyspieszenie jakie oferuje 150konny silnik już od 2000obr/min jest imponujące. Wyprzedzanie stało się dużo mniej stresowe. Przy ekonomicznej jeździe odwdzięcza się niskim apetytem.
Układ elektryczny : Alternator wymieniony po 155000km przez poprzedniego właściciela, ponoć mankament pierwszych rocznikow tego modelu
Zawieszenie : po 160000 wymiana 2 wahaczy i gum stabilizatorów po zakupie auta ciekawę jak dlugo wytrzyma zawieszenie?
Silnik : Po zakupie wymieniłem trzy niesprawne świece żarowe - we Francji może to nie przeszkadzało, a moze było powodem sprzedazy auta bo silnik na zimno fatalnie pracował. Taraz chodzi jak zegarek.
Samochód bardzo komfortowy. Dynamiczny i oszczędny w zużyciu paliwa. Nietuzinkowy i mało oklepany na polskich drogach. Posiada wiele rozwiązań dostępnych w klasie wyższej do której też słusznie pretenduje. Szczegółowy wykaz wyposażenia i udogodnię można znaleźć w karcie mojego auta na AWC. Mój Fiat Croma http://www.autocentrum.pl/awc/cigiel/fiat-croma-2005-2/
Lekka turbo dziura, przy prędkościach obrotowych silnika do 1800 obr/min. Powyżej 1800obr/min Idzie jak burza, 150KM robi swoje.
Zdarza się pomylić przy redukcji i zamiast III wchodzi V bieg. Tu trochę mało precyzyjnie.
Komfort w bardzo dobrym wydaniu. Rewelacyjne hamulce. Systemy bezpieczeństwa kontroli trakcji. Czego chcieć więcej?
Wysoka pozycja za kierownica robi swoje. Duże lusterka pomagają w manewrowaniu.
Wszystko w zasięgu ręki. Wielofunkcyjna kierownica jest dużym plusem. Szeroki zakres regulacji foteli i kierownicy. Bardzo wygodne auto na długie podróże bez bólu pleców i zmęczenia. Wysokie auto przez co wsiadanie i wysiadanie jest również bardzo wygodne.
Dwustrefowa klima spisuje się rewelacyjnie. Nadmuchy na tylne siedzenia czynią je miejscem bardo ekskluzywnym. Czujnik kontroli jakości powietrza automatycznie odcina zewnętrzny dopływ powietrza gdy wykryje że jedzie przed nami jakiś kopciuch.
Wygodne skórzane podgrzewane fotele. Przestrzeni bardzo dużo zarówno na przednich jak i tylnych fotelach. To duży atut auta.
Wszyscy się dziwią, że to diesel. Silnika w środku praktycznie nie słychać. Przy większych prędkościach słychać tylko szum opon. Powietrze tez nie czyni większego hałasu. Warto kupić ciche opony.
5,5 trasa 7,8 miasto. Moje średnie zużycie to 6,7 L/100km. Tankuję Vervę na którą silnik reaguje mniejszym spalaniem.
Auto klasy wyższej-średniej z drugiej ręki można dostać za 1/3 pierwotnej wartości. Klientom ciężko się było przełamać do ceny auta nowego. Ale wyposażenie i komfort niestety kosztują, w innych markach za takie wyposażenie płaci się nieporównywalnie więcej.
Użytkuje samochód od 5 miesięcy. Wystąpiły drobne usterki wynikające z zaniedbań poprzedniego właściciela. Kupiłem auto z uszkodzonym zamkiem tylnej klapy - sam naprawiłem. Wyszła na jaw uszkodzona wtyczka pompy wspomagania kierownicy, ktoś ja uszkodził prawdopodobnie przy wymianie alternatora. Dobry elektryk stosunkowo niedrogo to naprawił. Przerwał się przewód przy czujniku ABS przy tylnym kole.Naprawa (lutowanie) w ASO wystarczyło na miesiąc i znowu przewód się ułamał. Polutowałem ponownie i zabezpieczyłem, daje na to dłuuga gwarancje. Ach te ASO.
Na razie nie wystąpiły, oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

6,4