Lista ocen Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 (71) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cigiel
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Użytkuje samochód od 5 miesięcy. Wystąpiły drobne usterki wynikające z zaniedbań poprzedniego właściciela. Kupiłem auto z uszkodzonym zamkiem tylnej klapy - sam naprawiłem. Wyszła na jaw uszkodzona wtyczka pompy wspomagania kierownicy, ktoś ja uszkodził prawdopodobnie przy wymianie alternatora. Dobry elektryk stosunkowo niedrogo to naprawił. Przerwał się przewód przy czujniku ABS przy tylnym kole.Naprawa (lutowanie) w ASO wystarczyło na...
~voyzik
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
drobne niedomagania elektroniki. bardzo słabym punktem (i drogim w naprawie) jest tylnia wycieraczka. Czasem swoje \"ja\" pokazuje stacyjka - zdarzyło mi się, że kluczyk nie odbił z pozycji uruchamiania silnika, co grozi przykrymi konsekwencjami. Jeden problem z fabryczną zmieniarką Blaupunkta, która się zawiesiła i nie chciała nawet płyt oddać - grajek wogóle nie rozpoznawał urządzenia. Jak pogoda deszczowa - bankowy problem z czujnikiem...
~amorc
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
ale za tutaj to dramat,na salonie(w Katowicach Ganinex)brak jakichkolwiek czesci - nawet klockow,wycieraczek itp. nie maja tylko sciagaja z magazynu Fiata.Serwis tez lichutki, gdy sie popsul EGR to usterki szukali 6godzin mimo ze jadac z Tarnowa tamtejszy serwis usterke zdiagnozowal w 30minut(ale oczywiscie nie mieli czesci) i im o tym mowilem.W zimie urywa sie linka od podnoszenia klapy silnika.
~MarCZ
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Jak ktoś mówi że nie kupi Fiata to zawszę się pytam dlaczego ja wcześniej jeździłem Fiatem (BRAVA 1,6 - 105KM), (Mareea 2,4 TDS - 125KM),(Stilo 1,9 150 KM) teraz Cromka i jestem zadowolony z moich wyborów poza wymianą rzeczy eksploatacyjnych czyli oleje filtry rozrząd usterek nie miałem, no chyba że liczy się wymiana świecy żarowej i jakiś gumek przy zawieszeniu koszt wymiany 50zł
~Michał
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Totalna porażka. Przyciski, które po naciśnięciu zostają wciśnięte już \"na zawsze\". Spadająca na głowę lampa. Strzelający przycisk z hamulca ręcznego. Pękające plastiki w progach. Rozpadająca się gałka skrzyni biegów.Migające lampki na wyświetlaczu, w stylu: awaria zapobiegania zgnieceniu przez przednią szybę:))
~oklauso
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
klamka kierowcy się zacina, trzeba mieć sposób i cierpliwość, prowadnica w szybie z tyłu niedomaga, czasami zaświeci się kontrolka od airbagów, potem zgaśnie, zwolnienie ręcznego czasami wymaga wyczucia - każdy z drobiazgów do zrobienia, forum fiata ma solucje
~tatafranka
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Przejechane od zakupu 7 tyś km. Brak jakichkolwiek uwag jeżeli chodzi o ergonomię i ekonomię. Bagażnik mógłby być trochę większy i bardziej foremny. \"Skrzynię\" usunąłem - przeszkadza. Próg załadunkowy też jest zbędny (za wysoki), niestety usunąc się nie da :)
~Marcin
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Mi trafiło się trochę rzeczy do naprawienia, zawieszenie leżało. Wpakowałem 6,5 tys. Gdybym sprawdził zawieszanie koszta byłyby o 4 tys mniejsze. Zestaw paska contitech 500zl, pasek klinowy, rolki, napinacz niecałe 300zl, robocizna 400zl
~mto
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
z historii napraw w aso, poza eksploatacyjnymi: klamki, poduszka skrzyni, łącznik stabilizatora od siebie dodam: czujnik zamknięcia klapy, wyłamany zatrzask podłokietnika notorycznie wypadający przycisk dźwigni ręcznego oraz mieszek lewarka zmiany biegów
Dziennik kosztów dla Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
7,6
~rs
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Nic - ale zbyt mało jeszcze przejeczałem,jednak myśle że to udany zakup tym bardziej że to mój drugi nowy fiat I w porównaniu z poprzednimi poraszkami jak VW passat,Opel Astra które już na początku miały problemy to naprawde super auto.