Lista ocen Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 (70) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamillo.kamillo@interia.pl
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Zależy od nacisku stopy na pedał gazu. W trasie na odcinku 1.000 km ze średnią prędkością z trasy 117 km (jechałem przez zakorkowaną czwórkę na trasie Kraków - Rzeszów i autostradą A4 oraz autostradami w Niemczech, prędkości od 30 km/h do testowanej 205 km/h. Na autostradzie starałem się trzymać 150 km/h (oczywiście w Polsce 130 km/h zgodnie z przepisami ;-). Wyszło mi 7,2 litra. Jeżdząc w trasę po Polsce z prędkościami do 130 km/h spala...
~tatafranka
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Jak na swoją masę i gabaryt, autko bardzo ekonomiczne w trasie (5 - 5,5l/100km). Trochę gorzej jak ktoś robi większe przebiegi po mieście. trzeba się liczyć Ze spalaniem na poziomie 8,5 - 9,5l/100km. W zależności kto jaką ma nogę. serwisuję auto u zaprzyjaźnionego mechanika. ceny w ASO potrafią doprowadzić do zawału. Sprawy eksploatacyjne (olej, filtry, klocki, itp.) ceny standardowe. Jest to auto oparte na płycie popdłogowej VECTRY C limuz....
~voyzik
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
naprawy nie są tanie. generalnie jak w oplu, bo całe zawieszenie to przeszczep z vectry. w miarę wytrzymałe do tego. zużycie paliwa w miare nieduże, ale tylko wtedy, jak się nie korzysta z narowistości silnika. Jazda na emeryta nie jest jednak taka zła, bo i tak daje dużo więcej frajdy niż z nimieckich wynalazków. Podane średnie spalanie udało mi się uzyskać w lipcu na w miarę pustej drodze i przy stałej prędkości, uzyskanej przy pomocy...
~ktlukawski@wp.pl
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Pisałem. 6.3l/100km. Oleju nie bierze. Przeglądy co 30 kkm. Usterek ( poza EGR-gwarancja) nie było. Mimo przebiegu 62kkm klocki hamulcowe O.K. ( w MAREI wymiana co ok. 45 kkm). Przeglądy- na razie dwa, ( 1x ok. 600 PLN, 2x ok 850 PLN, dokładnie nie pamiętam). CIEKAWOSTKA:Zalecana wymiana rozrządu (PASEK) co 150 kkm ( nie wiem, czy wytrzymam- MAREI wymieniałem zawsze przy mniejszych niż zalecane przebiegach)
~Mario
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
po mieście spala od 6 do 8 l w trasie średnio od 5 do 6,5 l zależy od: stylu jazdy, paliwa prędkości itp. ja osobiście jestem bardzo zadowolony. jak jechałem na wczasy do Cro spalanie spadło w co sam nie chciałem uwierzyć do 4,8 l fakt że prędkość była niska ale myślę że jest i tak super. Mnie zazwyczaj po mieście wychodzi spalanie ok. 7 l w trasie ok 6 l
~MarCZ
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
na krótkich miejskich jazdach (czyli 5 km i odpoczynek) zużycie lato ok 7l zima ok 8 l trasa jazda ok 130 ok 6l jazda ok 100 5 l wydaje mi się że na tak duży wygodny i praktyczny samochód to wyniki są bardzo dobre przy jeździe ok 90 km/h spalanie spadło (lato) do ok 4,5 l
~cigiel
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Na chwile obecną mam spalanie na poziomie 6,7l/100km. Ceny części umiarkowane, poza serwisem. A serwis firmowy to każdy wie jaki jest \"tani\". Z zużycia paliwa jestem zadowolony, serwis firmowy to raczej w ostateczności. Jak auto będzie bezawaryjne to będzie dobrze.
~Marcin
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Tak jak napisałem uważać na zawieszenie koszt z tyłu 3tys. Wyrzucenie klapek wirowych, mechanik po znajomości wziął 800zl. Części nie są drogie. Moim zdaniem jak każde 15 letnie auto, są podzespoły trwałe ale znajdzie się coś do naprawienia.
~mto
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
ze spalaniem - jest dobrze chociaż w korku (centrum KRK) może przekroczyć 10 litrów w trasie z tempomatem na 140kmh waha się w okolicach 6,3 litra ceny części całkiem do rzeczy, ale trudno o używane (mało popularny model)
~Marek
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Naprawiam tylko kolektor ssący. Spalanie średnie rzędu 6l na 100km. Dodam że fabrycznie nie mam dpf. W aucie nic się poważnego nie zepsuło. Wymiany to głównie materiały eksploatacyjne które nie są drogie.