Lista ocen Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 (75) - Silnik

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
nne: Auto w porównaniu z konkurencją bardzo dobre, każdy kto przejedzie się tym autem ma bardzo pozytywne wrażenia. Samochód jest bardzo przestronny wewnątrz. Jest bardzo wygodny dla pasażerów z tyłu - praktycznie bije samochody z tego segmentu na głowę. Co do schowków faktycznie są małe ale przez to nie będziemy zagracać samochodu różnymi śmieciami. To co niezbędne możemy schować. Za to bagażnik jest całkiem spory i jest opcja z podwójną...
~cromiarz
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Silinik to chyba najmocniejszy punkt tego samochodu (co nie znaczy że inne punkty są słabe). Rewelacyjna dynamika i elastyczność + niskie spalanie. Można bez problemu wyprzedzać nawet kolumny samochodów na wysokich biegach. Silnik czysty i oleju nie bierze wogóle. Jak nówka. Spokojnie powinien wytrzymać co najmniej 400-500 tysięcy kilometrów. Multijety są zresztą obecnie w absolutnej czołówce jeżeli chodzi o silniki diesla. Takie TDI zwłaszcza...
~kamillo.kamillo@interia.pl
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
150 KM pomimo masy pojazdu daje rewelacyjnego kopa. Do 100 km/h zajmuje ciut ponad 9 sekund. Trzeba patrzeć na prędkościomierz, gdyż prędkości w tym samochodzie nie odczuwa się. W ciągu roku pokonałem nim 5 razy trasę po 1.100 km z północy na południe Polski, jadąc przez Niemcy. W Niemczech pozwoliłem sobie na test prędkości: 205 km/h na prostej. Niestety żona nie pozwoliła na dłuższy test.
~Marek
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Mam silnik 1.9 16V. Modyfikowałem w NIK kolektor dolotowy. To bolączką tych silników. Pozbył się klapek w kolektorze. Moc została podniesiona na 182 KM. Samochód średnio pali 6 na 100km co przy obecnych osiągach jest bardzo dobrym wynikiem. Dodam że mam ciągle orginalne wtryski,turbo i dwumas. Trwałości podzespołów jest bardzo dobra. Dodano ze auto jest serwisowane co 15 tyś. Km
~mto
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
silnik słychać tylko z zewnątrz elastyczność jest rewelacyjna, spokojnie można dynamicznie wyprzedzać nawet z kompletem pasażerów bez redukowania biegów. na pustej zakopiance (podjazdy) można de facto przejechać całość trasy dwupasmowej na szóstce porównać mogę tylko z 1.9 tdi i benzynowym zetec 1.8 - może wszystkie nowoczesne diesle tak mają, ale i tak jestem pełen podziwu
~er
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Silnik zbiera bardzo dobre noty. Jest dynamiczny i elastyczny. Dobrze się jeździ po mieście (na trójce przy 2200 obrotach jest akurat 50 km/h i cisza) i w trasie (autobusy znikają w lusterkach przy wyprzedzaniu). Nieco zaczyna go być słychac powyżej 3000 obr. Pozatym przy 3100 jest jakieś szarpnięcie (turbina siada?)
~tatafranka
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Silnik spisuje się rewelacyjnie. Cicha praca gwarantuje miłą podróż. Mimo świetnej skrzyni biegów występuję coś jakby \"turbo-dziura\" przy starcie np. spod świateł. Auto nie ciągnie do przodu. Dopiero powyżej 1800 obrotów zaczyna jechać. No a wtedy nie jeden cudak z grupy VW ma spore problemy.
~nmusahi
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Klapki wirowe wpadły do silnika , podgięły zawory ...egr do wymiany , turbina się poci , nierówna praca silnika (pasek wielorowkowy , napinacze , rolki itd ) , głośna praca klekotanie popychacze zaworów ,nieszczelna rurka od intelkulera , przepływomierz ? muli na niskich biegach
~mirkom@aruba.it
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
auto dobrze sie juz zachowywalo z fabryczna moca ,ale po podniesieniu jej do 182 KM i 371 Nm to jazda jest poprostu fantastyczna,auto poprostu odchodzi innym konkurentom na drodze z taka latwoscia,ze ogladam z usmiechem ich zdziwione miny we wstecznym lusterku
Dziennik kosztów dla Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
7,6
~Bełik
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Silnik rewelacja. Wczesniej jeździłem bmka benzyna 105 km to teraz widze rożnice w mocy. Ta bmka to sie chowa i wogóle wstyd wiocha jak nie wiem. W cromie jak przycisne to wszyscy znikają w tylnym lusterku. Wyprzedzanie to teraz czysta przyjemność.