Lista ocen Fiat Croma II 2.4 20v Multijet 200KM 147kW 2005-2010 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~booboo
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Automat hydrokinetyczny japońskiej firmy AISIN pracuje doskonale , szybko zmienia biegi , nie boi się kickdownu .Płynnie i praktycznie niewyczuwalnie zmienia biegi ,jedynie między 5 i 6 przy małym obciązeniu czuje się wyraźniej moment zmiany biegu ale bez niemiłego szarpnięcia .Moment zmiany biegu łatwiej zobaczyć na obrotomierzu . Jest lepiej niż miałem okazję doświadczyć w Mercedesach .To jednak technika japońska .
~Tomek z Gdańska
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Pierwszy raz mam automatyczną skrzynie... przekonałem się, bo przejechałem się autem szwagra (Octavia DSG). Raz spróbujesz i nie przestaniesz - super. Nie czuć szarpnięć (jedynie przy zrzucaniu biegu w dół np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania), płynne przełożenia, po wciśnięciu pedału do podłogi od razu zrzuca o 2 biegi i jest Dynamic!
~Kacper
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Na prostych drogach sprawuje się idealnie. Schody zaczęły się gdy do auta wsiadło 5os i jechaliśmy w góry. Skrzynia czasem się gubiła na krętych górskich drogach, zrzucała sobie bieg niżej podjeżdżając pod górę, a zjeżdżając z niej po dłuższym czasie wbijała bieg do góry. W efekcie zjeżdżaliśmy z górki mając 3,5 tyś obrotów.
~Borys
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Skrzynia nastawiona na komfort nie lubi "wyscigowej" jazdy. Zmienia przełożenia płynnie jedynie czasem czuć lekkie szarpnięcie między 3 a 4 biegiem ale podobno to norma dla tej skrzyni. Warto nadmieić iż czasami warto przejsc na tryb sekwencyjny aby wrzucic 6 ty bieg przy 90 kmh bo sam z siebie automat podaje 6 tkę około 110kmh.
~maka131
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Silnik utrzymuje niskie obroty podczas jazdy, jak chcemy nagle przyspieszyć to skrzynia potrzebuje ok 2 sekundy na redukcję biegu, później zmienić biegi bardzo ładnie. Bardzo wielu użytkowników oczeka na skrzynie. Ja nauczyłem się już jeździć z ta skrzynia. Nie uważam tego za wadę.
~Michał
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Skrzynia jak przystało na automat z tych lat, nie jest bardzo szybka. Zmienia biegi poprawnie i nie mam z nią żadnych problemów. Poprzedni właściciel zmieniał olej, ja także to zrobiłem. Zaniedbane egzemplarze psują jej opinie.
~OMIJAĆ
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
TO NAJWIEKSZY MINUS!!!!! DRAMAT I KATASTROFA.Muli,przeciąga,żyje własnym życiem.Remont generalny przy przebiegu 189.000. Po remoncie nic się nie zmieniło.400Nm to zdecydowanie za dużo jak na tą skrzynię.DNO!!!
~szarki
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Automat w Cromie lubi autostrady i długie proste wtedy jadę w pozycji \"D\" i jest ok.W mieście lubię ręcznie zmieniać biegi i to lepiej dla niego wtedy jest super.
~przemo_p
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Automat 6-cio biegowy z możliwością ręcznej zmiany. Skrzynia zmienia biegi dość nerwowo, jadąc wolno trochę szarpie, przy dynamicznej jeździe działa bez zarzutu.
~nineforsure
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
skrzynia nadal zmienia biegi płynnie, czasami troszkę szarpnie przy redukcji z 4 na 3 ale to już pewnie przez to że prawie 200000 na karku