Lista ocen Fiat Doblo I (84) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Wymieniałem już turbosprężarkę (ok. 30 tys. km), wahacze i stabilizatory (40 tys. km), a teraz śliska się sprzęgło (od 50. tys. km). Choć w przypadku sprzęgła zdania są podzielone: 2 autoryzowane stacje obsłufi FIAT twierdzą, że przyczyną braku przyspieszenia na wyższych biegach (choć silnik zwiększa obroty) jest ślizgajhące się sprzęgło, zaś 2 inne autoryzowane stacje obsługi, też FIAT-a, twierdzą, że powodem tego jest jakiś plastikowy dinks...
~Marcin
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Przy 190000 km. wymiana: pompy wspomagania, alternatora, amortyzatorów przednich, łożysk amortzatorów, dwie awarie pompy wtryskowej- doblo toleruje tylko olej nap. doskonałej jakości, opony przednie wym. co 50000km, sprzęgło się kończy, części drogie- brak zamienników, a jeśli są to droższe od oryginalnych, ogólnie najlepszy na rynku pod względem możliwości do ceny, super wygodna jazda, po 1000 km wysiadam umiarkowanie zmęczony. Dużo zależy od...
~Cukiernia
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
Auto kupiłem w Niemczech pojeździłem parę miesięcy i koniec! Niby zepsuł się zawór ERG wynikało to ze słabnącej mocy auta dławieniu się czarne spaliny na niskich obrotach gasł no itd. wszystko ok po wymianie zaworu ale znowu po dokładnie 2 miesiącach znowu i jeszcze gorzej teraz już nie rusza znaczy da sie odpalić ale potem staje odrazu:/ co mam zrobić??? co to może być?;/ pozdrawiam i liczę że ktoś to przeczyta kajo6969@wp.pl wrazie gdyby...
~FELIX
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
ZAMEK TYLNIEJ KLAPY ZIMĄ NIE MOGŁEM ZAMKNĄĆ. KOŁO DWUMASOWE/ SPRZEGŁO 70 TYSIĘCY WAHACZE LEWY PORAWY KOŃCÓWKI 80 TYSIECY WYDECH 70 TYSIECY PRZY KATALIZATORZE SPAWENIE TARCZE JA CIAST FRANCUSKIE SIĘ ŁUSZCZĄ WYMINA NA NOWE 85 TYS. WYCIEKI ROPY PRZEWODY W MAGISTRALI SILNIKA MOCOWANIE 2 RAZY RYZYKO ZAPALENIA ROPY OD WYDECHU Z SILNIKA. GŁOŚNA PRACA SILNIKA NA WOLNYCH OBROTACH I PRZY ZIMNYM SILNIKU PASEK I NAPINACZE 70 TYSIĘCY.
~mariusz
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
Ogólnie co chwile coś dzieje się z tym samochodem,posiadam je 18 miesiecy i naprawy kosztują mnie do tej pory 4500zł, a to sprzęgło, rozrusznik, alternator,termostat(do innych samochodów 30zł do tego 200, chłodnica zaczęła przeciekać, i prawdopodobnie siada pompa wtryskowa, buczy już łożysko od sprzęgła:/ Przy temp. 0 stopni nie chce juz odpalic.
~kierowca z 30 letnią praktyką zawodową
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
na gwarancji: wymiana przekładni kierowniczej uszczelnienie skrzyni biegów ; po okresie gwarancji wklejanie tylnej szyby/puściła na 2/3obwodu-130 PLN;spalony alternator 800 PLN;po 5 latach umiarkowanej eksploatacji w układzie wydechowym tylko katalizator nie był spawany;opony PIRELLI 3000 175/70-14 po przebiegu 30000 km popękały na bokach/do wyrzucenia/
~gofer
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
uszczelniacz na wale- po 100 tysiącach to chyba tragedia, przy 135 tysiącach spalił się alternator, wspomnę jeszce te trzy razy wymienione wachacze i piąty komplet opon, wycieki ze skrzyni a właśnie najlepsze obudowa która trzyma wentylator chłodnicy od drgań wypukała w niej dziurę o jakiś tam tarczach, amortyzatorach nie wspominam.
~Michał Michalski
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Wachacze przednie rozleciały się po 20 000 km , dwukrotne malowanie progów , wymiana prowadnic donych drzwi (rdza) , wymiana wózków dolnych ,które się zacinały . nowe nie trzymają drzwi i przcinają pasazera , ale nie ma na co wymienić . Miesiąc w serwisie , w celu skompletowania części i naprawy GWARANCYJNEJ
~Artur
Minivan 1.2 65KM 48kW
Póki co nic poważnego się nie działo. Po kupnie wymienione zostały dwa wahacze, rozrząd, świece, przewody zapłonowe, termostat, klocki oraz filtry i olej. Wszystko kosztowało 600zł. Od tego czasu tylko wymiana oleju, teraz do wymiany szykują się przewody zapłonowe - 50zł z przesyłką.

Usterki Fiat Doblo I

Fiat Doblo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dejwid
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Z poważnych usterek to jedynie pompa sprzęgła która się zapowietrzyła i to po wymianie sprzęgła. na 181tys.km była wymieniana 2 razy a samo sprzęgło dopiero przy 177tys.km (znajomy który ma 2 samochody doblo wymienia sprzęgło średnio co 100tys.km więc jest to słaby punkt w tych samochodach)