Lista ocen Fiat Doblo I (119) - Silnik

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pio132
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
jeżdże auten od 4 miesięcy i pojawiają sie problemy z częściami w momencie wybicia na liczniku 60 tyś padła turbina (zapaliła sie kontrolka od turbiny ) . 65 skończyły sie klocki chamulcowe i brak na magazynach dopiero dopasowali od innej marki auta brak filtra paliwa jak już jest to kosztuje 450 zł (wymiana co 15 tys a jest to miesiąc ) 70 tyś i padła skrzynia jednym słowem porażka na całej lini NIE POLECAM
~Adrian
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
O ile silnik jak na \"dostawczego diesla\" pracuje nadzwyczaj cicho, o tyle jego przyspieszenie, elastyczność, czy spalanie pozostawiają sporo do życzenia.. przy absolutnym głaskaniu pedału gazu spala ok. 6-6,5l/100km, wtedy tez jedzie jak fiat 126p z 82r....... ale jak tylko śmiem go pokręcić na obrotach to z automatu jest w stanie nawet 10-11 łyknąć!!!!auto do kulania się po drodze.....
~Lisuu
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Trochę głośny po odpaleniu na zimno...potem już ładnie klekocze. :)Jak na tą wielkość auta baaardzo oszczędny...4 litry ropy na trasie to nie żarty...no chyba ze ktos chce cały czas jechać 150km/h to wtedy ponad 7. Dynamiczny nawet obciążony blisko toną ładunku. Na autostradzie rozpędza się do 190km/h...ale opór wiatru taki ze się prawie lusterka składają ;D
~Piterrrossssss
Minivan 1.2 65KM 48kW
Silnik jest za słaby. Auto z tym silnikiem jest zwykłym toczydłem drogowym. Jeśli lubisz jeździć za tirami i nie przepadasz za wyprzedzaniem to OK. W mieście aby jechał trzeba mocno dusić pedał gazu i wysoko kręcić na obrotach. Będąc na wakacjach w Bieszczadach niestety, ale pod większe górki tylko na drugim biegu i 4-5 tys. obrotów.
~Andrzej amhmobil@pro.onet.pl
Minivan 1.6 CNG 92KM 68kW
Silnik jest bardzo dobry.Ale!!!Przy założonej instalacji gazowej/wyprowadzałem auto z salonu z instalacą gazową założoną przez servis FIATA/ jest horror.Nie równa praca silnika,na wolnych obrotach gaśnie,na wysokich przy przyspieszaniu szarpie.Servis sprawdza na komputerze parametry i twirdzi że wszystko jest OK.
~Igrek
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Do podanego przebiegu (208tys) - zero awarii silnika, dobra dynamika, okupiona troszkę za wysokim spalaniem, Przy spokojnej jeździe (do 130km/h) bez problemu poza miastem 5,5l/100km wynik jest do uzyskania Miałem okazję ostatnio porównać Xarę Picasso 2.0HDi...silnik Doblo jest o niebo dynamiczniejszy
~FELIXPG@VP.PL
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
silnik 105 koni miał za mało mocy i momentu obrotowego - tuning w fiacie pudełko mocy za 1800 zł na hamowni pół roku po kupnie zainstalowałem i kreci do 3.5 tysiąca spokojnie i 148 koni z 105. polecam jak widac przejechałem 100tysiecy i nic z silnikiem ani z turbiną, spalanie spadło 0.2 litra.
~Artur
Minivan 1.2 65KM 48kW
Wręcz pancerna jednostka, pamiętająca czasy Uno, Cinquecento, Palio, a obecnie stosowana w Fiacie 500. Nie jest za mocny, ale prosty i trwały. Ma swoje małe bolączki jak wycieki itp, ale to jest naprawdę tani, prosty i bezproblemowy silnik do poruszania się z punktu A do B.
~fiaty polecam michał
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
silnik niezawodny nigdy mnie nie zawiódł !!!!!!!! auto jezdziło z bardzo wielkim obciazeniem ale zawsze było ok !!! GORĄCO POLECAM TEN SAMOCHÓD dla małych i duzych firm !!! kolaega ma ta wersje 69km tez diesel ale czesto odwiedzał serwisy! POlecam FIATA DOBLO!!!
Dziennik kosztów dla Fiat Doblo I
6,4
8,8
~SVC
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
Jak na diesla silnik jest w miarę dobrze zestrojony do tego samochodu. Może trochę jest krótkie przełożenie na 5 biegu, ale da sie wytrzymać. Trochę za wolno się zbiera w moim odczuciu, ale na "trasę" przyspieszenie jest wystarczające.