Lista ocen Fiat Doblo I (99) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adrian
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
Biegi wchodzą bez najmniejszej trudności, dość precyzyjnie, jednak w tej chwili nie ma to znaczenia ponieważ właśnie kilka dni temu rozsypało się łożysko w skrzyni i czeka mnie wymiana całej skrzyni ponieważ koszt naprawy przekracza koszt kupna nowej (używanej).. i już wiem że ta skrzynia która właśnie się rozpadła nie jest oryginalną z tego samochodu............
~Artur
Minivan 1.2 65KM 48kW
Tutaj nie jest tak różowo - z racji słabego silnika skrzynia ma bardzo krótkie przełożenia, tak aby załadowane auto dało radę jechać. Niestety powyżej 80km/h jest słabo, a przy prędkościach powyżej 100km/h to już odlot. Przypomina mi się Duzy Fiat. Trwałość tez jest różna. Ja w swojej wymieniłem olej przy 170 tys i póki co jest cicho i ok.
~Igrek
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Dobrze umieszczona dźwignia, poręczna, czasem zdarzy się lekkie haczenie wstecznego - w moim przypadku należy lekko \"odpuścić\" sprzęgło i bieg \"wpada\" gładko. Acha przy 45tys na gwarancji wymienione zostało łożysko skrzyni biegów....i tyle. Przy 200tyskm wymieniłem olej w skrzyni biegów
~Dejwid
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Nie jest to limuzyna ale biegi wchodzą precyzyjnie a do tego skrzynia jest bardzo ale to bardzo elastyczna - jak by ktoś chciał ruszyć z 3 biegu to nie ma problemu, a w trasie po wrzuceniu 5 można zapomnieć o biegach (od 50km/h można śmiało ciągnąć na 5)
~piotrvw
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
po przejechaniu 50000 piąty bieg rozleciał sie w mak materiały z jakich zostały wykonane elementy skrzyni takie jak tryby zabezpieczenia czy nakrętki pozostawiają wiele do życzenia
~Piterrrossssss
Minivan 1.2 65KM 48kW
OK ! Bez zgrzytów, precyzyjna. Pracuje BDB. Skrzynia jest krótka, przełożenia typowe dla aut ciężarowych. Jedzisz 100km/h- 3600obr/min i silnik strasznie wyje.
~mulak:)
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
czytałem,że drążki zmiany biegów zostawały w ręku innym użytkownikom, u mnie wszystko oki:-) trochę krótkie biegi. na mieście trzeba się owajchowac.
~Lisuu
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Skrzynia pracuje lekko i jak na fiata precyzyjnie...jedynie bardzo szybka zmiana biegu może przysporzyć trudności...wygodna gałka zmiany biegu.
~franken@interia.pl
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
auto jest elastyczne, ze skrzynią żadnych problemow rok 2008 równiez ok. //rok 2009 kolejne drobne usterki - odzywa się znowu zawieszenie - sporo tego

Usterki Fiat Doblo I

Fiat Doblo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Acher
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Skrzynia jest spoko , cicha , wygodnie ulozony lewarek , czasem jest problem wbiciem wstecznego ( trzeba go "poszukac "- ale bez zgrzytów )