Lista ocen Fiat Doblo I (95) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~franken@interia.pl
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Tu mam zastrzezenia, na gwarancji juz było wymieniane sporo z przodu. Teraz nic sie nie dzieje ale stuka przy drobnych dziurkach, nie wiem co to jest ? Przebieg mam tez niewielki /jak na ten rocznik/ rok 2008 przebieg 84 tyś- nowe usterki w zawieszeniu- wymiana lewego wachacza (całego) tuleje met-gum w prawym wachaczu, łożyska w kolumnach mcperson, drażek stabilizator tył gumy+ łączniki i mnóstwo innych elementów zawieszenia
~Adrian
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
świetnie się prowadzi...odkąd założyłem opony 185/60..... oryginalne koła 14\" pozostały, ale były na nich opony 175-65, co przyprawiało mnie o mdłości przy szybszych przejazdach przez zakręty, szczególnie z obciążeniem na \"pace\".. podczas zawracania np. miałem wrażenie że opony zsuwają się z felg...............tragedia
~Acher
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
swietnie sie trzyma , jest nisko zawieszony , balem sie troche o boczne wiatry ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - widzialem kiedys jak przewócilo "Kangura" , dlatego troche mnie to niepokoilo ( sadze ze tez duze znaczenie w moim wyborze mialo to ze z wszystkich konkurentów jest on najszerszy i najnizszy)
~Hubert
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
prowadzi się doskonale, trzyma się jezdni jak przyklejony, bardzo precyzyjny układ kierowniczy, jak na wysokie auto z taką kanciastą sylwetką ma bardzo dobre właściwosci trakcyjne, uwzględniając że ma z tyłu sztywną oś na resorach to nawet pokonywanie poprzecznych garbów w zakrętach wychodzi mu nie najgorzej
~Artur
Minivan 1.2 65KM 48kW
4 gwiazdki jak na tego typu samochód z przed 20 lat. Na tle takiego Fiata Stilo miałby może z maks 3. Tył resory piórowe - jak w Dużym Fiacie, jest to czasem odczuwalne. Z drugiej strony auto nieźle się prowadzi i przy takim gabarycie nie stwarza problemów, chyba że jest boczny wiatr...oj wtedy słabo.
~Andrzej amhmobil@pro.onet.pl
Minivan 1.6 CNG 92KM 68kW
bardzo dobrze trzyma się drogi na suchej nawierzchni,na mokrej bez ładunku wpada w poślizg,hamulce nie biorą równomiernie, ale według specjalistów z servisu parametry mieszczą się w normie,po przebiegu 22 000 km musiałem zmienić opony z przodu/zostało 2 mm bieżnika - z tyłu jak nowe
~Igrek
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Sztywne zawieszenie, dość dobrze się prowadzi choć trochę za mocno przechyla się na zakrętach. Hamulce pozostawiają (jak na takie auto) trochę do życzenia. Nie znalazłem póki co optymalnych opon (zawsze kupuję nowe) na deszcz -dość łatwo o reakcję ABS
~wo_la@op.pl
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
Auto lekko nadsterowne ale można się przyzwyczaić, za to bardzo manewrowe, zwrotne; nieocenione w mieście (mały promień skrętu). Zaparkowanie tyłem możliwe jest na prawdę na małej przestrzeni Dobre hamulce (nie mam abs), wydajne wspomaganie
~SVC
Minivan 1.9 D 63KM 46kW
Nie jest to majstersztyk jeśli chodzi o zawieszenie ale dla auta o takim przeznaczeniu dość komfortowe. Układ kierowniczy jest precyzyjny i przyjazny dla kierowcy. jednak ludzie mają rację wspomaganie bardzo pomaga w jeździe.
Dziennik kosztów dla Fiat Doblo I
6,4
8,8
~Bork30
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Jak na auto dostawcze ok. Jest twardy, ale ja mam wersję wzmocnioną cargo, to może dlatego. Z przodu do 100tys nie robiłem nic, ale po wymienie wachaczy na niefirmowe zaczeły sie kłopoty. Wniosek: zakładać tylko fiatowskie wachacze.