Lista ocen Fiat Doblo I 1.9 JTD 101KM 74kW 2000-2006 (67) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~franken@interia.pl
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Tu mam zastrzezenia, na gwarancji juz było wymieniane sporo z przodu. Teraz nic sie nie dzieje ale stuka przy drobnych dziurkach, nie wiem co to jest ? Przebieg mam tez niewielki /jak na ten rocznik/ rok 2008 przebieg 84 tyś- nowe usterki w zawieszeniu- wymiana lewego wachacza (całego) tuleje met-gum w prawym wachaczu, łożyska w kolumnach mcperson, drażek stabilizator tył gumy+ łączniki i mnóstwo innych elementów zawieszenia
~Acher
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
swietnie sie trzyma , jest nisko zawieszony , balem sie troche o boczne wiatry ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - widzialem kiedys jak przewócilo "Kangura" , dlatego troche mnie to niepokoilo ( sadze ze tez duze znaczenie w moim wyborze mialo to ze z wszystkich konkurentów jest on najszerszy i najnizszy)
~Hubert
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
prowadzi się doskonale, trzyma się jezdni jak przyklejony, bardzo precyzyjny układ kierowniczy, jak na wysokie auto z taką kanciastą sylwetką ma bardzo dobre właściwosci trakcyjne, uwzględniając że ma z tyłu sztywną oś na resorach to nawet pokonywanie poprzecznych garbów w zakrętach wychodzi mu nie najgorzej
~Igrek
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Sztywne zawieszenie, dość dobrze się prowadzi choć trochę za mocno przechyla się na zakrętach. Hamulce pozostawiają (jak na takie auto) trochę do życzenia. Nie znalazłem póki co optymalnych opon (zawsze kupuję nowe) na deszcz -dość łatwo o reakcję ABS
~Bork30
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Jak na auto dostawcze ok. Jest twardy, ale ja mam wersję wzmocnioną cargo, to może dlatego. Z przodu do 100tys nie robiłem nic, ale po wymienie wachaczy na niefirmowe zaczeły sie kłopoty. Wniosek: zakładać tylko fiatowskie wachacze.
~MWCom
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
kłopoty z ustawieniem zbieżności (zbiera przednie opony), a serwis twierdzi, że w tym typie nie da się ustawić kąta pochylenia koła.Trzeba uważać przy hamowaniu,lekkie naciśnięcie na hamulec od razu "ścina" przyczepność
~mulak:)
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
jak na tak wysokie pudełko po butach, trzyma się drogi całkiem nieźle. świetny skręt.jak nie jest załadowany to trochę się tłucze tylne zawieszenie, ale nie można zapominac,że to przede wszystkim DOSTAWCZAK.
~gofer
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
na cztery lata- trzecie wachacze i piąty komplet opon, nie wspominając o wymianie resora, amortyzatorów i już pojawiających się stukach, samochód dużo cięższy a wachacze jak w palio-wekendzie.
~Dejwid
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Przednie zawieszenie za delikatne na nasze drogi. Wysiadają końcówki drążka kierowniczego i wahaczy. Na szczęście naprawy nie są drogie a usterka nie zdarza się za często.

Usterki Fiat Doblo I

Fiat Doblo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał Michalski
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Po 20 000 km rozleciały się wachacze przednie , po wielkich perturbacjach wymieniono je w ramach gwarancji Na mokrej nawierzchni skłonnośc do wpadania w poślizg ,na prostej drodze.