Lista ocen Fiat Doblo III (35) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZelmerII
Cargo 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Zaznaczyłem Dobrze i jest dobrze. Bo rewelacyjnie nie może być bo to CARGO do przewozu ładunków. Tylne zawieszenie niezależne dobrze reaguje oczywiście lepiej przy ładunku. Przód... hm... przy krótkiej i szybkiej dziurze słychać stuk jak by ktoś młotkiem walnął w karoserię (serwis ma zobaczyć). Ale na drodze i w zakrętach spisuje się nadzwyczaj dobrze jak na vana. Szybkie zakręty nie stanowią problemu. Hamulce znakomite. Auto reaguje właściwie...
~BrunoTrawa www.szkolka-ochmanow.pl
Van 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
PLUSY: 1.Zawieszenie wielo-wahaczowe powoduje, że auto płynie przy większej prędkości po dziurach, nie wylatują plomby, tak, jak w resorówce II generacji. 2.Samochód przy dużej prędkości powyżej 150km/h prowadzi się pewnie. MINUSY: 1.Na progach zwalniających, lub w dziurze, albo na dużych nierównościach potrafi nawet pusty samochód dobić do blach tak, że kierowca ma uczucie, jakby dostał młotkiem w głowę i nawet nowa plomba gotowa...
~Boleslaw53
Van 1.4 16v 95KM 70kW
Trudno coś powiedzieć po przejechaniu nieco ponad 2000 km i jednej porze roku. Trzyma się jednak przy zakrętach świetnie, a bajery tylko pomagają. Nie miałem nigdy ABS i trochę się obawiam. Nie będę miał tak naprawdę wpływu na hamowanie, komputer załatwi wszystko i to mnie nie cieszy, że nie mam wpływu na to co się z autem dzieje. Poza tym staram się hamować silnikiem. Polecam.
~Mateusz
Van 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Bez zarzutu do tej pory. Wymiany tylko eksploatacyjne ale wymieniam co 6 miesiecy łączniki stabilizatora z przodu (90 % jazdy to Wrocław) Jedzie tam gdzie chcę, żeby jechał. Przewidywalny, mały przechył na zakrętach, ogromna ładowność jest atutem nie do przecenienia. Na rodzinne wakacje też nie ma lepszego.
~Doblak
Van 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Układ jezdny jak na dostawczaka w wersji osobowej dobry.Ale....nowy samochód i wymiana na gwarancji przedniej poduszki zawieszenia a po jakimś czasie zaczęła się odzywać druga, wymiana tylnego amora, rozleciał się.
~Paweł
Van 2.0 Multijet 16v 135KM 99kW
Zero luzów i stuków po prawie 50 tyś.km.po tych naszych autostradach, aż żal auta, elastyczność przyspieszania od 60/200 rewelacja na 6 biegu i nic tylko cisnąć...
~fiman
Van 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Jak narazie doskonale, twarde zawieszenie wiec komfort ciut spada ale za to przy zaladunku 700-800kg auto jezdzi b.dobrze! praktycznie nic nie siada jak dla mnie rewelacja!
~and
Cargo 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Trochę miękki. Do 120 km/h spokojnie trzyma się drogi. Przednie zawieszenie było kilka razy naprawiane tylne bezawaryjne poza wymianą amortyzatorów.
~ch&*jekjezdzifiatem
Van 1.3 Multijet II 16v 90KM 66kW
Fajnie się prowadzi mimo że duża przestrzeń, jak pusty to na zakrętach tyłek jakby się unosił więc spokojnie ( przy 1.3 to i tak nie poszalejesz)
~turczy
Van 1.6 Multijet 16v 105KM 77kW
Wyrażny postę do wcześniejszego modelu. Na autostradzie przy 150 dosyć dobrze trzyma się drogi gdzie poprzdni model przy 120 tracił sterowność :)