Lista ocen Fiat Ducato III Furgon długi (6) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~misiek
Furgon długi 2.3 Multijet 120KM 88kW
płynna praca , brak problemu z zapalaniem w niskich temperaturach , duża przestrzeń w komorze silnika . minusy to niezbyt dobry dostęp do filtra paliwa , filtr powietrza prosto wymienić ale zamiast śrub w pokrywie przy których odkręcaniu można sobie ładnie poobdzierać ręce powinny być zaczepy tak jak to było w modelach 2,8,tdi z lat 2000,
~kornik 29
Furgon długi 2.3 Multijet 120KM 88kW
Zasadniczo nie narzekam, dosyć żwawy i dość rozsądnie pali ( ale potrafi wziąć czasami jak człowiekowi się spieszy i 14L/100km). Niestety z ładunkiem czasem brak mu pary. Zimą bardzo długo się nagrzewa. Poważna wada tego samochodu to pasek rozrządu wyniana co 90 tys koszt około 1800 zł ( w ASO 3500) konkurencyjne konstrukcje sa na łańcuchach.
~melon
Furgon długi 2.3 Multijet 120KM 88kW
musiałem zrobić remont silnika 8000zł. świece zalewa deszcz i po jakimś czasie gniją i przestają działać wymiana 1500zł. egr nie działa praktycznie od początku nie wymieniam bo na samą myśl mnie ciarki przechodzą. Ale nie jestem obiektywny bo samochód kupiłem uszkodzony to teraz mam. kultura pracy elastyczność oceniam na plus.
~RYBA
Furgon długi 2.2 Multijet 100KM 74kW
Zdecydowanie za słaby, Ciągle psuje się EGR wymieniany 7 razy, ciągle psuje się czujnik ciśnienia paliwa na magistrali potrafi wtedy gasnąć i nie równo pracować. Wycieki oleju silnikowego z pod miski olejowej i generalnie cały się poci. Problem z nagrzaniem silnika. Woda dostaje się do komory silnika lipa.
~pawel182
Furgon długi 2.2 Multijet 100KM 74kW
Fiatowski diesel to jeden z lepszych silników. Duża kultura pracy i bezawaryjność. Spalanie ok 7-8litrów/100km przy prędkościach 120-140km/h
~Piotr
Silnik bezawaryjny.