Lista ocen Fiat Ducato III Furgon krótki (28) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Majkel
Furgon krótki 3.0 Multijet Power 157KM 115kW
Wersja MAXI ze wzmocnionym zawieszeniem spędzała mi sen z powiek. Puste auto sprawia z zewnątrz wrażenie jakby podskakiwało jak ping-pong. I tak też jest ale tylko na tylnej osi. Jednak po pierwszych metrach jazdy przekonałem się, że długość ma znaczenie i te podskoki są w ogóle nieodczuwalne. Mimo usztywnionego i wzmocnionego zawieszenia auto prowadzi się miękko i płynnie. Nawet przy wysokiej \"budzie\" świetnie trzyma się zakrętów.
~xxx
Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW
mam wersję ze wzmocnionym zawieszeniem, na pusto jest twardy jak czołg, ale gdy wrzucie się 1T na pakę to auto płynie niczym statek po spokojnym morzu. Trzyma się drogi pięknie, nie jedna osobówka mogłaby się powstydzić. Poprzednio miałem Transita z 2003 r. i porównania nie ma żadnego, oczywiście na + Ducato. Najwięcej wiozłem 2.5 tony i jedyne o co się bałem to czy opony wytrzymają bo auto szło jak burza.
~baggio
Furgon krótki 3.0 Multijet Power 157KM 115kW
Zawieszenie sprawia wrażenie auta osobowego, samochód przyjemnie buja się na drodze jednak w naszych realiach za miękkie, uwaga dotyczy przodu, gdzie najechanie na wybrzuszenie asfaltu przy prędkości 80 km/h kończy się dobiciem amortyzatora i metalicznym hukiem. Tutaj widzę pole dla inżynierów, gdyż poprzedni model był z przodu znacznie twardszy no i chyba trwalszy.
~Czacha
Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW
Bardzo dobrze trzyma sie scieszki, ale przy 50 tys. km wymieniane lozysko w lewym przednim kole (szarpalo kierownica strasznie), Poszly odboje na resorach (Nigdy nie byl przeladowany tona na pace max), w serwisie stwierdzili, ze cale trzeba wymienic, a koszt jednego resora 1400 zl. Na szczecie uznali reklamacje, bo firma zołtego bylego pracodawcy by musiala zaplacic za czesci :)
~jurij75
Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW
Żadne zawieszenie nie lubi dziur i nierówności ale w Ducato szczególnie. Wjechanie w głebszą poprzeczną nierówność z dużą prędkością to dramat. Huk który się pojawia może przyprawić o zawał. Bardzo ale to bardzo nie lubi kolein, przy większej predkości wyprzedanie w koleinach powoduje bujanie sie i trochę staje się niestabilny.
~marcello
Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW
Prowadzi się bardzo pewnie dzięki sztywnemu zawieszeniu.Nawet na krętych drogach radzi sobie nie gorzej niż samochód osobowy.Auto w wersji podwyższonej i przedłużonej troszeczkę odczuwa silne podmuchy boczne.
~Krzych
Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW
Sztywny i precyzyjny w prowadzeniu, ale bardzo głośno to wszystko pracuje, jak się wpadnie w jakaś dziurę jest niemiło. Ładowność: nie mam wzmacnianej wersji u mnie jest tylko jedno pióro ale spokojnie do 1,5 tony można ładować
~Paja
Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW
Końcówka drążka do wymiany po 18 tysiącach kilometrów to samo z łożyskami makpersonów nic nie poprawiona to samo w poprzednim modelu skrzypia zacieraja sie skutkiem czego sciaga raz na prawo raz na lewo dramat,no i te kampanie
~Qba
Furgon krótki 2.2 Multijet 100KM 74kW
Autko prowadzi się nad wyraz stabilnie i pewnie. Koleiny nie przerażają. Jazda nawet z wysoko ustawionym ładunkiem nie wymaga wyhamowania do 3km/h na zakrętach.
~diabeł
Furgon krótki 2.2 Multijet 100KM 74kW
Układ kierowniczy bardzo nieprecyzyjny co osobiście mi przeszkadza, zawieszenie całkiem trwałe, jeszcze nic nie robiłem, prowadzi się dobrze.
Fiat Ducato III Furgon krótki