Lista ocen Fiat Freemont (29) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aga
SUV 2.4 16V 170KM 125kW
Nawet nie należy się 1 gwiazdka silnik padł po 65 tys km poraża. Gwarancja 2lata ja go mam od października 2015 roku w automacie coś nieprawdopodobnego żeby w tak młodym aucie padł silnik przy przejechaniu tylko 65 tys km. Koszt naprawy jeszcze nie wiem ile bo to świeża sprawa. Jestem rozczarowana że muszę to zrobić na swój koszt. Jakie jest moje zdanie jeśli pada silnik przy tak niskim poziomie to jest wstawiony wadliwy silnik. Jeden gość z...
~Rafał
SUV 3.6 V6 280KM 206kW
Silnik daje radę bo 280 km czuć pod nogą. Start jest zawsze z głową w zagłówku. Dźwięk podczas przyśpieszania daje przyjemność w prowadzeniu. Na zewnątrz fabryczny wydech gra całkiem dobrze. Ale jeśli szukasz kultury leksusa w pracy silnika na biegu jałowym to możesz się zdziwić. Ten silnik na biegu jałowym czasem ma delikatne drgania. Ale to jego natura. Amerykanie silniki tworzą po swojemu. Za to kręci się wyśmienicie do 6500 obr./min....
~Jarek
SUV 2.0 Multijet II 16v 140KM 103kW
ogólnie silnik typu mulijet, niby ceniony, żywotny, ale kiepsko o dobrego mechanika, ogromna maska, ale silnik umiejscowiony niefortunnie, słaby dostęp do wszystkiego, filtr paliwa- porażka, filtr oleju-porażka, lubi przeciekać (uszczelka wlewu, vacum, bagnetu), falujące obroty na jałowym, częste problemy z podciśnieniem (przewody gumowe), błędy pod obciążeniem i tryb awaryjny. Mając to auto od razu warto kupić tester i AlfaOBD na smartfon
~Bernard
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Sprawdzona dość stara jednostka pierwotnie pochodząca z 1.9 JTD tylko trochę rozwiercona - jak mówią nie do zajechania. W tym przypadku pochodzenie i wiek konstrukcji jest tylko zaletą. Trzeba tylko zmieniać regularnie olej max. co 15K + rzecz jasna wszystkie filtry. Nm też robią swoje - fajnie ciągnie z samego dołu. Natomiast odnoszę wrażenie, że jednak jest głośniejszy niż 1.9 JTD, który wcześniej użytkowałem.
~Artur
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Sprawdzone i niezawodna jednostka 2,0 MultiJet jest dla tego modelu optymalna pod kątem osiągów i jednocześnie niewielkiego zużycia paliwa. Taki bardzo udany kompromis, mimo że auto nie rozpędza sie w sportowym tempie to moment obrotowy jest na tyle duży że nie ma problemów z wyprzedzaniem na trasie i spisuje się więcej niż bardzo dobrze.
~JLR123
SUV 2.0 Multijet II 16v 140KM 103kW
Silnik M-Jet 2 jest zarąbisty. W rzeczywistości ma 150 a nie 140 i na dodatek jest bardzo oszczędny. Spalanie rzędu 5,6 l w trasie jest super wynikiem jak na te gabaryty. Sprawdziłem na niemieckiej autostradzie V-Max poszedł 200 Km/H a 100 osiągnąłem w 10,2 s.
~mlody
SUV 2.0 Multijet II 16v 140KM 103kW
balem 140 km ale umowmy sie jako wozidlo rodIny w zupelnosci wystacza. W miescie spalanie 7.5 l takbtak 7.5 nie moglem w to uwierzyc jak na takie gabaryty aaaa i poruszam sie po Katowicach :)
~rq
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Kulturalna jednostka fiata, fakt niektórzy powiedzą ze na gnojówkę ale z drugiej strony 350 NM i spalanie w okolicach 7 L to 2 fakty które pozwalają nie przejmować się tym szczegółem.
~Przemek
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Silnik Fiata 170KM sprawuje się b. dobrze. No może skrzynia automatyczna według mojej oceny ciągnie do zbyt wysokich obrotów a można by wykorzystać elastyczność diesla.

Usterki Fiat Freemont

Fiat Freemont – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Artur
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
W nigdy mnie nie zawiodl, ale tez nie ma w nim nic ekscytujacego. Nie wgniata w fotel, ale tez nie jest to samochod do szalenczej jazdy.