Lista ocen Fiat Freemont (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaacka
SUV 3.6 V6 280KM 206kW
zawieszenie dosc komfortowe a mimo to przyzwoicie czuje droge. wielki wielki minus za katastrofe w ukladzie hamulcowym. pomimo tego ze jest to problem wszystkich wersji tego modelu (niewystepuje chyba wylacznie gdy jezdzi sie cale zycie predkosciami ponizej 100 kmh), pomimo tego ze fiat doskonale wie o problemie z hamulcami i pomimo tego ze jest to zwyczajnie niebezpieczne - kompletnie olewaja klientow twierdzac ze hamulce to element...
~Bernard
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Bez zarzutu poza 1 wyjątkiem - przy zatrzymywaniu się słychać czasem skrzypnięcie z podwozia (ponoć to standard). Poza tym charakterystyka dobrze dobrana do naszych dróg zarówno do jazdy po dobrej nawierzchni jak i po lekkim terenie gdzie od czasu do czasu mam konieczność podróżować. W moim przypadku mam dodane dystanse do kół co bardzo poprawiło właściwości jezdne szczególnie na zakrętach. Jak na tą bryłę i masę auta jest rewelacyjnie.
~Rafał
SUV 3.6 V6 280KM 206kW
Prowadzi się jak SUV komfortowy. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności mimo,że mamy 19 calowe koła. Precyzja prowadzenia nie zachęca do slalomu. Mam kilka aut. Lubię Fordy bo precyzyjnie się prowadzą. Fiat nie chciał być Fordem i prowadzi się po swojemu. AWD do terenu się nie nadaje. Ale wjedziesz tym autem naprawdę daleko. Na szutrach albo na lodzie potrafi zaskoczyć i tyłem zamiatać ale trzeba to wyczuć.
~Jarek
SUV 2.0 Multijet II 16v 140KM 103kW
manual nie ma 4x4, napęd wyłącznie na przód, mam zrobione kompletne zawieszenie a dalej się ślizga jak chce. W czasie jazdy jest ok, ale ruszanie, podjazdy, błoto - tragedia. Auto ciężkie, średnio wyważone. Lubi się kołysać na boki na koleinach czy dziurach, mało komfortowa jazda. Słaba dostępność części dobrych zamienników, to ciężkie auto i szkoda remontować na słabych częściach. Słaby promień skrętu
~JLR123
SUV 2.0 Multijet II 16v 140KM 103kW
Powiem tak. Samochód ma bardzo komfortowe zawieszenie i nie nadaje się na szybkie pokonywanie zakrętów. Ale dziur w ogóle nie czuć i tej masy. Nie ma tragedii w komfortowym zawieszeniu ale nie nadaje się na serpentyny.
~Tomek
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Świetnie trzyma się drogi. Napęd 4x4 rewelacyjnie działa w momencie poślizgu lub stawiania auta bokiem. Wyciąga samochód na prosty tor bardzo szybko. Świetnie jeździ się w warunkach zimowych.
~Przemek
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Bardzo ładnie jeździ po nierównych, dziurawych drogach, auto tłumi wszelkie nierówności, kołysząc pasażerów ;-D Auta typu BMW 5 pewnie lepiej będą wchodzić w zakręty ale jak dla mnie jest całkiem OK.
~Artur
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Jak na takiego sporego SUVa spisuje się więcej niż dobrze. Oczywiście nie ma co przesadzać z wchodzeniem w zakręty z dużą szybkością ale nie jest to auto niestabilne.
~rq
SUV 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW
Auto prowadzi sie świetnie - jak na 2 tony masy reaguje żwawo i precyzyjnie, zawieszenie sprawdza się na polskich drogach zarówno tych dziurawych jak i tych gładkich jak stół
~wolny_zawód
SUV 3.6 V6 280KM 206kW
jedyne zastrzeżenia mam do przechyłów pokonywanych przy prędkościach pow 60k/h, wiem, że się czepiam ale podobnie zbudowane (wielkościowo) BMW X5 robi to lepiej