Lista ocen Fiat Idea (37) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Znakomity. Miałem przymusowy "test łosia" przy prędkości ok 70km/h i wszystko ok. "Bujnęło" troszkę, ale to normalne przy podwyższonym aucie. Naprawdę nie ma na co narzekać. Mam tryb "city" - elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Korzystam - fajnie działa. W moim egzemplarzu do zrobienia jest "tył" - twardo i za głośno pracuje.
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Dość sztywne i niezbyt komfortowo zestrojone zawieszenie . Jeździłem lepszymi . Hamulce fantastyczne ! Wysoko łapią , bardzo skuteczne , świetny , stabilny ABS . Układ kierowniczy wspaniały na parkingu ( funkcja CITY ) i nieco mało bezpośredni na trasie ( ale to busik , nie Alfa Romeo )
~Rafał
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Tu niestety jest zupełnie przeciętnie, auto jest dość sztywne dlatego na tym traci komfort jazdy- no ale wysokie a dość wąskie auto musi być sztywne dzieki temu ciężko jest wywrocić ten samochod, a w zakretach jest nadspodziewanie stabilny.
~Eric
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Wybiera nierówności, tanie części, zastosowane najproszte rozwiązania. Kolumny McPersona z stalowymi wahaczami, belka wleczona tył, typowe ekonomiczne rozwiązania jak dla aut z tego segmentu. Tanie i spełnia swoją rolę.
~pawel1775@vp.pl
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
dobrze trzyma sie drogi jak dla mnie tutaj tez nie rozumie innnych (na zakretach wypada)to nie jest auto sportowe tylko rodzinne nie wiem po co ludzie kupuja mini wany do sportowej jazdy to bmw wspomaganie jest na wysokim poziomie
~Daniel
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Zawieszenie dosyć twarde jak na nasze drogi, ale auto jest wysokie i dzięki temu lepiej się prowadzi. Układ kierowniczy pasuje do charakteru auta. Wspomaganie wbrew obiegowej opinii działa bez zarzutu.
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Wyścigówka to nie jest. Wysokie nadwozie , więc nie skłania do szalenia po zakrętach . Zawieszenie dość twarde , przyzwoity komfort , ale nie rewelacyje . Trudno jednak się też czepiać . REWELACYJNE HAMULCE !
~Dun
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
Autko się ładnie słucha. Mankamentem jest to że jest dość wysokie i na autostradzie powyżej 150km/h zaczyna się czuć wiatr, ale przy jeździe 4 osób wzrasta waga i już tego nie czuć.
~Tomek " Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Nierówności wybiera przyzwoicie , pomagają w tym wielkie koła 195-15" . W zakrętach jak to van . Nie można narzekać , perfekcyjne też nie jest .
~Pablo
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Prowadzi się dobrze, pewnie i dosyc sztywno. Oczywiście mowa tu o prędkościach do 120 km/h bo powyżej już i głośno i nie ekonomicznie