Lista ocen Fiat Idea (31) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Klimatyzacja wprost rewelacyjna ! Chłodzi w kilka sekund po włączeniu , przy odpowiednich nastawach nie jest "agresywna " . Doskonale , w 3 - 4 sekundy odparowuje okna . Praktycznie nie odczuwam utraty mocy po włączeniu a wzrost zużycia paliwa jest śladowy ( ok. 0,2 l / 100 km ) Ogrzewania nie sprawdzałem za bardzo bo mam auto od czerwca , a teraz jest sierpień .
~Eric
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Bardzo fajna sprawa z klimatronikiem 2 strefowym, w końcu żona może osobno ustawić nawiew dla siebie wedle swoich preferencji i nie zmienia moich ustawień! Nawiewy na boczne szyby powinny mieć większy przepływ by prędzej mogły np odparować boczne szyby lub zagrzać lewą rękę na kole kierownicy.
~Krzysiek
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Znakomicie. Kilka dni zimy 2017/18 pomroziło. Włączam silnik i odśnieżam auto. Zanim dojdę do przedniej szyby śnieg i lód sam spływa. Auto błyskawicznie się nagrzewa. Nadmuchy działają dobrze. Pokrętła ergonomiczne, wszystko jasne po pierwszym rzucie oka.
~Tomek "Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Świetna klimatyzacja i wolne nagrzewanie w zimę - ale jak już się rozgrzeje - to jak elektrociepłownia . Z tą szybkością rozgrzewania to nie dziwi . Nowoczesne diesle mają bardzo wysoką sprawność i stosunkowo mało ciepła wydają na zewnątrz .
~Rafał
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Jak dla mnie klima jest troche słaba w 35 stopniowym upale troche nie wyrabia, a i z ogrzewaniem przy -20stopniach jest nie za dobrze. Przy temperaturach z zakresu 28 -10 jest wszystko ok
~Tomek " Herman"
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Wentylacja , szczególnie ręczna klima - wspaniala ! Ogrzewanie bardzo dobre , ale ... bardzo długo startuje . Za to minus , ale to dzięki bardzo wysokiej sprawności tego diesla . Kto się trochę zna , ten wie.
~Endy
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Klima przeglądy na bieżąco, nie szleje ale da się żyć, po warunkiem wcześniejszego uruchomienia. W zimie kiepsko grzeje cieplej po 10-15 minutach.
~Daniel
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Nie miałem okazji dobrze sprawdzić w zimę (auto kupione koniec lutego), ale latem jest dobrze. Szkoda tylko że nie mam klimy automatycznej tylko manualną.
~bajlek
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Lubi zaparowac, bardzo dlugo sie nagrzewa zima. Kompletnie nie rozumie jak moze byc ponad -20*C. Zamarznie wszystko - szykuj kable!
~Harkonnen
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
Mam klimatronik dziala ok - grzeje tez i szybko. Fajny przycisk do szybkiego odparowywania z przedniej szyby - naprawde szybko dziła