Ocena kierowcy - Fiat Idea

Daniel, 11 lat temu
Silnik 1.4 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2004
Fiat Idea 1.4 8V 77KM 57kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jestem zaskoczony ilością miejsca, oraz widocznością. Idealne auto dla rodziny z 1-2 małych dzieci.
Przeniesienie napędu : Czasami ciężko wchodzi drugi bieg.
Jestem bardzo mile zaskoczony tym autem. Rzadko spotykane na naszych drogach, mało popularne, a jednak ma coś w sobie. Niewiele osób wie o istnieniu tego modelu a szkoda bo to dobry samochód.
Jak się mocno dociśnie gaz to trochę głośny. Trzeba wziąć pod uwagę to, że nie został ten samochód stworzony do wyścigów. Przy spokojnej jeździe jest zupełnie w porządku.
Tutaj mogło by być lepiej z precyzją wkładania drugiego biegu, ale jeżeli chodzi o trwałość i zestopniowanie, to jest ok. Niewielkie wycieki oleju przy półosiach (153000 km.)
Zawieszenie dosyć twarde jak na nasze drogi, ale auto jest wysokie i dzięki temu lepiej się prowadzi. Układ kierowniczy pasuje do charakteru auta. Wspomaganie wbrew obiegowej opinii działa bez zarzutu.
Duże powierzchnie przeszklone, wysoka pozycja za kierownicą, jednobryłowe nadwozie powodują że widoczność jest bardzo dobra. szerokie słupki z przodu trochę ją ograniczają, ale dla malkontentów - słupki są w każdym aucie.
Doskonałe wyposażenie jak za tę cenę auta, przesuwana tylna kanapa, fajne schowki sprawiają że tym autem naprawdę fajnie się podróżuje. Jedyne ale mam do włącznika świateł przeciwmgielnych - trochę za nisko.
Nie miałem okazji dobrze sprawdzić w zimę (auto kupione koniec lutego), ale latem jest dobrze. Szkoda tylko że nie mam klimy automatycznej tylko manualną.
Jak na tak krótkie auto, jest super. najbardziej cieszy przesuwana tylna kanapa- przy wakacyjnym wyjeździe bezcenne :).
Mogło by być lepiej. Podczas ostrego przyśpieszania jest głośno. Przy równej jeździe ok 90 km/h najbardziej słychać szum opon.
Mógłby palić mniej, ale nie zapominajmy że auto jest wysokie. Dużo w tym aucie zależy od charakteru kierowcy.
Za takie pieniądze trudno kupić inne auto z takim wyposażeniem i tak młode rocznikiem. Trochę cierpliwości i znajdzie się także w odpowiednim stanie technicznym. Ja swojego szukałem pół roku, ale jestem bardzo zadowolony.
Przez cały okres posiadanie nic się nie popsuło. Auto z Belgii więc po 5000 km trochę słychać zawieszenie ( od nowości w aucie).
Póki co, brak. Aby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8V 77KM 57kW [l/100km]

6,6