Ocena kierowcy - Fiat Idea

Rafał, 17 lat temu
Silnik 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Fiat Idea 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Jak to tego auta proponowal bym silnik 1,9 bylo by to w tedy auto i na trasy i do miasta, no ale wtedy palilo by okolo 1l wiecej, przy zakupie proponuje dokupić podłokietyniki fotele slabo trzymaja na zakretach.
Silnik jak narazie bardzo dobry, bardzo ekonomiczny, i tani w eksploatacji- potzrebuje bardzo malo oleju silnikowego ok 3l, po 20 tysiacach km dolalem tylko 0.2l Zle sie tylko rusza do 2000obr/min bardzo mala dynamika na 1 biegu, a pozniej mocne uderzenie do przodu, jak na tak mały silnik to naprawde jest dynamiczny.
W przeciwienstwie do innych opini nic nie chaczy, lecz biegi np w Audi wchodza bardziej pewnie, dlatego tylko dobrze.
Tu niestety jest zupełnie przeciętnie, auto jest dość sztywne dlatego na tym traci komfort jazdy- no ale wysokie a dość wąskie auto musi być sztywne dzieki temu ciężko jest wywrocić ten samochod, a w zakretach jest nadspodziewanie stabilny.
Poprostu doskonale
Wszystko tak jak trzeba
Jak dla mnie klima jest troche słaba w 35 stopniowym upale troche nie wyrabia, a i z ogrzewaniem przy -20stopniach jest nie za dobrze. Przy temperaturach z zakresu 28 -10 jest wszystko ok
W tak małym aucie to jest nieprzeciętnie dużo miejsca
Jesli ktoś mysli jezdzić tym autem po trasach to odradzam, powyżej 120km/h jest głośno, natomiast w mieście auto IDEALNE, a jest to auto miejskie dlatego doskonale.
Czytałem sporo opini na temat złużycia i musze powiedzieć ze sporo zalezy od techniki jazdy jesli ktoś nie patrzy na ekonomizer i cały czas wciska pedał do dechy" co mu nic w prawdze nie daje bo auto i tak przyspieszy w takim samym czasie co przy lzejszym traktowaniu pedału gazu". Ja jezdze przedewszystkim po mieście i srednio auto na 1000km pokazuje złużycie pomiedzy 4.9 a 5.1l/100kmi nie jest to zaden żart maxymalne złużycie jakie zanotowałem to 5.8l/tysiąc km!!!
Cena zdecydowanie za wysoka w przypadku auta nowego moj exemplaz 78tys, jesli chodzi o używane bardzo atrakcyjna za 2 latka 30000 za to mozna kupic peugeota 206 z 1,4HDI a kultura pracy i wygoda przemieszczania sie duzo lepsza w przypadku fiata -osobiście polecam pomimo ze to FIAT
Czasami pęknie jakiś plastik w bagażniku, odklei jakaś listwa boczna, wyskoczy jakiś alarm uszkodzenia ABS przy gwałtownym hamowaniu(alarm jak narazie sam sie kasuje wyskoczyl 2x) ogulnie auto oceniam jako dobre
Niezawodnoś musze tutaj dac ocene najwuższa ponieważ nigdy mnie nie zawidł, może nie przejechalem duzo bo 34tys, ale znajomi z mercedesami juz pare razy łapali okazjie:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW [l/100km]

4,1