Oceny Fiat Idea

Oceny Fiat Idea – wybierz silnik

Najnowsze oceny Fiat Idea

~davidcie
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Fiaty kojarzyły nam się ze 125p ale postanowiliśmy zaryzykować i spotkało nas miłe zaskoczenie. Wnętrze przemyślane, dość wygodne nawet na dłuższe trasy po kraju, nieźle wygłuszone. Wersja z panoramicznym dachem nieodmiennie wzbudza podziw rodziny i znajomych. Od zakupu (blisko dwa lata temu) jeździ bezawaryjnie, póki co nie rdzewieje. Bardzo przyzwoite i praktyczne autko do miasta i nie tylko! Widzieliśmy kilka konkurentów w tej klasie i...
3,4
~Eric
Minivan 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Bliźniacze auto do Lanci Musa, z mniejszą prezencją. Zapewnia spory komfort i dużo miejsca wewnątrz. W porównaniu do Pandy to przepaść, bliżej mu do Punta, z którym dzieli płytę podłogową i sporo podzespołów. Wysoka bryła nadwozia nie pozwala na sportowe pokonywanie zakrętów, trzeba wręcz powiedzieć, że wymaga "emeryckiego" podejścia do krętych dróg. Za to zawieszenie zestrojono komfortowo i w sposób do zaakceptowania pokonuje...
3,5
~Endy
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Generalnie fajne wygodne autko dla lubiących spokojną jazdę, ekonomiczne 90-110 km/godz, (przy 100 zejdzie do 3,4-3,5 l) przyjemnie się prowadzi po wyłączeniu wspomagania (city) na autostradzie. Dobry skręt i łatwe parkowanie w mieście. Przesuwane tylne siedzenia to komfort dla pasażerów. Duży wybór części zamienników. Jeśli Idea to jak najnowsza nie zajeżdżona.
~Krzysiek
Minivan 1.4 8V 77KM 57kW
Bardzo dobry samochód do miasta, na dojazdy do pracy, nawet do 100km. Choć bardzo przestronny i większy wewnątrz niż na zewnątrz, to do długich podróży się nie nadaje. Ale czego chcieć? To samochód MIEJSKI i PODMIEJSKI.
~Dun
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
Z zewnątrz wygląda na małe jak Matiz ale wystarczy wsiąść by poczuć, że to jednak Van. Wysoka pozycja za kierownicą sprawia, że nie czuje się ciasno. I tak zostaje dużo miejsca nad głową nawet przy dużym wzroście.
~jaca
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
auto idealne dla całej rodzinki 2+2 bardzo ładne jasne wnętrze młodsze roczniki mają już ciemniejsze wnętrze co wygląda mniej atrakcyjnie, niektórzy powiedzą że jasne wnętrze szybko się brudzi- powiem tylko tyle jak sie dba tak się ma. moje ma 100 000 km i środek jest jak nowy, dobry silnik ekonomiczny narazie bez awaryjne
4,1
~Qassi
Minivan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Gdyby było lepsze zawieszenie i układ kierowniczy oraz dali tradycyjne sterowanie nawiewami to auto byłoby idelane, tak jest bardzo dobre, w sumie w Polsce się nie przyjeło ale auto warte uwagi - TYLKO Z DIESLAMI, benzyny sąmułowate i nie nadają się do tak ciężkiego auta już 1.3 JTD 70 KM daje radę a 1.9 100 KM (oferowane na zachodzie to chyba za wiele na mozliwości zawieszenia w tym wysokim samochodzie).
~MB biegajski@op.pl
Minivan 1.9 JTD 100KM 74kW
AUTO NAPRAWDE GODNE POLECENIA!!! SZYBKIE (V-max185), PAKOWNE (po złorzeniu tylnych foteli to już prawie bus :)), NISKIE SPALANIE (4,5-6,5), BARDZO WYGODNE (dosc wysoko sie siedzi i wygodnie wsiada i wysiada)
~Rafał
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Jak to tego auta proponowal bym silnik 1,9 bylo by to w tedy auto i na trasy i do miasta, no ale wtedy palilo by okolo 1l wiecej, przy zakupie proponuje dokupić podłokietyniki fotele slabo trzymaja na zakretach.
~romaniewskipiotr@gazeta.pl
Minivan 1.3 16V MultiJet 70KM 51kW
Jestem bardzo, bardzo zadowolony. Kupiłem MultiJet full wypas + opony zimowe i lak. metalic: za 49 197 PLN brutto! I jak Ci? SZOK! KTO CHCE KUPIĆ - w WIAMOCIE Kraków mają taki sam, ale benzyna 1400 16V, metalic za.... 46 900 coś tam. I co Wy na to? P. Adam Kołodziej - młodszy sprzedawca czeka - może na Ciebie? Startuj!