Lista ocen Fiat Marea Sedan (119) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 149 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~(m)
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Wersja bez klimatyzacji ze standardowym ogrzewaniem i wentylacją: Gdy wsiadamy do samochodu zaparkowanego przez kilkanaście godzin w temperaturze zero stopni i mamy zamiar pokonać zakorkowane miasto na odległość 15 km, przy kolejnych dystansach odczujemy co następuje: 0-4 km - z nawiewów wydobywa się lodowate powietrze; 4-7 km - powietrze staje się ledwie letnie, 7-10 km - rozpoczyna się właściwe nagrzewanie wnętrza samochodu, 10-12 km -...
~Przemek
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Jak dziala to jest OK. Mi do tej pory zadzialala raz - po 3h jazdy non stop nagle zaczela sobie wiac w najlepsze.Na poczatku nie mozna bylo nic ustawic po prostu walilo goracem, po jakiejs godzinie moglem zmienic stopien, obieg a nawet klimatronic zaczal dzialac i wiac przyjemnym powietrzem. Niby wiadomo ze jakas mala awaria,ale na auto 7mio lenie z malym przebiegiem troche skandal. Wiadomo FIAT
~Igor
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Ogrzewanie - diesel rozgrzewa się wolniej niż silnik benzynowy. Marea nie ma systemu ogrzewania elektrycznego zastosowanego w nowych dieslach. Jak się już nagrzeje silnik jest ok. Tendencja do parowania szyb podczas deszczu. Na szczęście opcja MAX DEFOG szybko rozprawia się z parą. Klima mogłaby być trochę bardzie wydajna.
~Artur
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Ogrzewanie ogólnie kiepskie. Krótko mówiąc grzeje jak chce. Pomimo, że temperatura silnika jest już wystarczająco wysoka potrafi w ogóle nie grzać, po czym nagle zaczyna grzać jak cholera. Trudno ustawić optymalną temperaturę. Po zmniejszeniu pokrętła nawet na 3/4 potrafi za chwilę nie grzać wcale.
~Billy
Sedan 2.0 20V 147KM 108kW
Tutaj również nie ma się do czego przyczepić, nie wiem jak z klimatyzacją bo u mnie takowa nie działa, ale ogrzewanie działa bardzo dobrze. Intuicyjne pokrętło temperatury pozwala na dosyć dokładne ustawienie jej, taki troszkę mini climatrocnic ale w wersji manualnej.
~szmajdziej
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Ogrzewanie bardzo wydajne. Gorzej z wentylacją. W 5 osób w deszczowy dzień możemy mieć problem. Rewelacyjny patent z wyprowadzeniem nawiewu na nogi pasażerów tylnej kanapy. Jeżeli Marea- to tylko z klimą. Duża powierzchnia szyb powoduje , że auto mocno się nagrzewa.
~marcin
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Wszystko byłoby dobrze, gdyby klima działał w temteraturach poniżej 5 stopni C. Ale Fiat wymyślił, że klima jest potrzebna tylko latem - i sprężarka nie chodzi poniżej 5 st. C. Efekt - ciągle zaparowane szyby zimą, wilgoć w aucie.
~vaffan
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Bardzo dobra. Mimo, że to włoski samochód wentylacja jest sprawna, nie ma problemu z parowaniem szyb. Autko ma nawet wyjście na nawiewy na nago dla pasażerów tylnych siedzeń. Fajny bajer.
~patrico18
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Wnetylacja i ogrzewanie - dopóki nie wymieniłem termostatu to auto służyło mi za lodówkę, ale jak wymieniłem to był odlot. Pokrętło od zmiany wentylacji nieraz odmawia posłuszeństwa ...

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Roger84
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
Długo schodzi z nagrzaniem się samochodu. O parujących szybach pisałem wyżej przy widoczności. O klimatyzacji się w tej wersji nie wypowiem, bo nie miałem okazji używać.
Fiat Marea Sedan