Lista ocen Fiat Marea Weekend (193) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 178 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rezim
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Troche tego jest... Parciejace klamki, ktore przy okazji ciezko sie otwieraja, szczegolnie od srodka (pasazerowie czasem mysla, ze ich zamknalem na stale), kiwajacy sie fotel kierowcy, ktory przy okazji piszczy, nagminnie psujace sie podswietlenie schowka pasazera, przepalone zarowki w desce rozdzielczej, zablokowana raczka do otwierania bagaznika, ciagle jakies swierszcze w drzwiach i desce rozdzielczej. To tak na szybko, ale jakby sie...
~thomus
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Najwięcej problemów to w tym aucie elektryka. Raz wysiadła cała deska rozdzielcza, łącznie ze wskaźnikiem paliwa i licznikiem przebiegu. Naprawa kosztowała 20 zł ale było to wkurzające gdy nie wiedziało się nawet ile ma się benzyny w baku. Coś mruga w trakcie jazdy lampka oświetlająca bagażnik, pewnie znów się jakieś kableki poluzowały. Naprawa tych rzeczy może i nie jest kosztowna ale jest to dośc upierdliwe
~Olo
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Tak jak napisałem wyżej autko mnie nie zawodzi, ale ma jeden mankament, który mnie doprowadza do szaleństwa. Ogólnie nie lubię jak mi coś w autku stuka no i oczywiście mam jakiegoś świerszcza którego nie mogę zlokalizować. Hałas dobiega z tylnej części bagażnika jakby palstik stukał o plastik niby pierdołka ale mi działa na nerwy. Albo się przyzwyczję albo wczseśniej to usunę. Ważene, że z tym da się jeździć.
~b.bronski@gmail.com
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Często wysiadają drobiazgi, u mnie wycieraczki same zaczęły pracować, przepaliła się jakaś lampka w kokpicie, regulator klimatyzacji zawodzi, raz okno się nie chciało otworzyć, czasami zapala się kluczyk od immobilisera (oryginalny fiatoski) ale auto na szczęście nie gaśnie wtedy, i miałem problem z pompą płynu od ABS. Do tego można dorzucić jeszcze czasami zacinający się zamek tylnej klapy, oraz zepsuty czujnik lampki bagażnika.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Sporo detali potrafi nawalić. Największą upierdliwością w tym modelu szczyci się klamka bagażnika. Niestety w większości egzemplarzy się ona zacina, a to może doprowadzić do spalenia siłownika centralnego zamka w klapie bagażnika. Jednak zawsze pozostaje otwieranie kluczem. Z tym felerem można jednak żyć i jedynie trochę uprzykrza korzystanie z przestrzeni bagażowej.
~Krzysztof Maj kmaj@krak.eu.org
Weekend 1.9 JTD 110KM 81kW
1) Bez powodu zaczęła się świecić lampka kontrolna poduszki powietrznej, 2) Po dłuższym postoju nie zapala się kontrolka świec żarowych, podczas gdy same świece działają bez zarzutu (serwis nie jest w stanie znaleźć przyczyny), 3) Na powierzchni wewnętrznej klamki drzwi kierowcy pojawiły się bomble - klamkę wymieniono w ramach gwarancji.
~Wojtek Ż.
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Klamka klapy aby sie nie zacinała- powiekszyłem otwory dla jej oski i wywierciłem dwie dziurki bdo spryskiwania wd-40 a na wszelki wypadek zastosowałem haczyk którym zawsze da się pociagnać choć od lat nie mam problemu. To samo zrobiłem z ośka tylnej wycieraczki i warto to zrobic profilaktycznie bo jak stanie to cięzko wyją oś.
~Kamil
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Kupiłem nie wyjeżdżony i nie wytłuczony samochód więc póki co nie jest jeszcze źle. Czasem żaróweczka, czasem jakaś drobna pierdółka. Co 3 - 4 miesiące trzeba się zająć klamką tylnej klapy. zacina sie od brudu. Oczyszczenie zajmuje mi teraz jakieś 20 minut. Robię to z zamkniętymi oczami :)
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Praktycznie tylko żarówki,H7 dość łatwo wymienia się w dzień,no i notorycznie palą się żarówki oświetlające rejestrację.Nie wiem do jakiej kategorii usterek zaliczyć zacinającą się klamkę pokrywy bagażnika oraz obłażące z tandetnej gumy zewnętrzne klamki drzwi.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Tylna klapa jest swego rodzaju wynalazkiem. Nie odskakująca klamka klapy, nie działające ogrzewanie tylnej szyby. To są rzeczy, które co jakiś czas wracają. Koszty naprawy bardzo małe lub zerowe (w przypadku klamki, wystarczy raz na czas ją wyczyścić). Cała reszta działa jak należy.
Fiat Marea Weekend