Lista ocen Fiat Marea Weekend (183) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~thomus
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Tak sobie. Do 100km/h jest ok ale powyżej robi się prawdziwa kakofonia dźwięków - buczenie silnika, szum uszczelek w drzwiach, szum wokół owiewek przednich bocznych szyb. Do pasażera/pasażerki siedzącej obok trzeba już mówić podniesionym głosem ew. pogłaśniać radio. Na szczęście dźwięki wydobywające sie z silnika są całkiem przyjemne jednak na dłuższej trasie jest to nieco męczące. Przy mniejszych prędkościach pokonująć nierówności naszych...
~Vader-Poland
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Przy prędkości 140 km/h da się spokojnie rozmawiać, silnik jest bardzo dobrze wyciszony. Jeżeli chodzi o spasowanie plastików to jest bardzo przeciętnie. Mianowicie plastiki bagażnika mocno skrzypią - jest to rezultat dziurawych dróg, twardego zawieszenia i wieku. Ale jak nie jedziemy po dziurach (co się nie często zdarza) to nie słyszymy nic niepotrzebnego.
~Artur
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Fabryka postarała się z wyciszeniem w tym modelu, ta najbogatsza wersja jest zrobiona bardzo poprawnie. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym czegoś i tu nie ulepszył. Kilkanaście mat bitumicznych i bitumiczno-bawełnianych spowodowało kolejny skok w przód w tym zakresie. Zainstalowany, wysokiej klasy system nagłaśniający pozwala cieszyć się w czasie jazdy subtelnymi dźwiękami muzyki.
~rezim
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Ja juz pisalem wczesniej - silnik powyzej 2000 obrotow slychac w kabinie naprawde bardzo. Nie, zeby nie mozna bylo rozmawiac normalnie, ale jesli po przekroczeniu juz 80 km/h tak daje o sobie znac, to juz nie jest mile. To nie jest przeciez 20 letni diesel, ale wrazenia sluchowe sa podobne. I nie jest to zaden sportowy glos, tylko zwykle wycie silnika.
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Tutaj ocena dobra, przy szybkiej jeżdzie brakuje 6-tki, a to powoduje,że przy 160km/h silnik wraz z pędem powietrza czasami przeszkadzają wręcz. No z drugiej strony auta z tego rocznika raczej 6 biegu nie mają i w porównaniu do innych z rocznika wypada bardzo dobrze.
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
W porównaniu z VW T4-w Marei jest cicho.Jazda z prędkościami \"przepisowymi\" jest przyjemna,radio(słabiutko grające)jest dobrze słyszalne.Uciążliwe jest natomiast skrzypienie oparcia tylnej kanapy-pomaga smarowanie miejsc styku gumowych zderzaków zamków z pałąkami.
~slawoos
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Silnik ma 5 cylindrów i fajne brzmienie na wysokich obrotach. Co ciekawe im szybciej się jedzie tym w aucie jest ciszej (oczywiście do pewnych granic). Przy 60-80 auto \"burczy\" ale to też przyjemny odgłos. Powyżej setki silniczek pracuje o wiele równiej i ładniej
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak napisałem wyżej, dla mnie bardzo dobre. Silnik śłychac ale bardzo cicho. Dla mnie to nawet lepiej bo nie lubię jak silnika w ogóle nie słychać. Ale słychać go tak cicho, że rozmawiać można bez podnoszenia głosu przy każdej prędkości.
~Radek T.
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Tu troche mozna bylo sie postarac Panstwo z Fiata! Brzmienie 5 garow jest super, ale nie musze slyszec wszystkiego. w koncu w aucie o najwyzszym poziomie wyposazenia ma sie prawo czuc spokojnie. Tu troche za glosno.Nie wiele, ale jednak.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Weteran
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Zadnych wyciszeń!!!! To auto ma burczeć . Po to jest tam rewelacyjny silnik 20V. Burczy najpiękniej z wszystkich silników bez turbo!!!! Mam jeszcze Audi A4 też w zaworach. Ogólnie auto lepsze ale droższe dwa razy od Marei
Fiat Marea Weekend