Lista ocen Fiat Marea Weekend (207) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 164 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz.korz@wp.pl
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
ZAWIESZENIE PRZÓD TO POMYŁKA SZCZEGÓLNIE NA POLSKIE DROGI, WAHACZE, ŁĄCZNIKI STABILIZATORÓW PRZECIĘTNIE CO PÓŁ ROKU. NIE KUPUJ TANICH BO BĘDZIESZ WYMIENIAŁ JE JESZCZ CZĘŚCIEJ. HAMULCE OK JAK MASZ WERSJĘ HLX TAM JEST EBD CO MYŚLI ZA CIEBIE JAK MA MARYSIĘ ZATRZYMAĆ
~użytkownik_3_lata
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zawieszenie zestrojone raczej twardo. Uzyskano bezpieczeństwo kosztem komfortu. Zakręty pokonuje bez kołysania i wychylania sie nadwozia. Największy minus to coroczna wymiana łączników stabilizatora. Części z robocizną w ASO to wydatek 150zł. Wymiana trwa godzinę.
~adadm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Plusem jest przede wszystkich bardzo silne wspomaganie. W zasadzie auto można prowadzić jednym palcem. Przy wysokim prędkościach wspomaganie również działa silnie, co dla niektórych osób może być niespodzianką, ale mi to wcale nie przeszkadza.
~Radek T.
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Moja Marysia ma dosc sztywne zawieszenie (w miescie na nierownosciach moze byc srednio). Na trasie bardzo dobrze sobie radzi. Jak ktos chce przewozic cos b.ciezkiego w bagazniku, to zalecam zmiane sprezyn.Moga okazac sie niewystarczajace.
~komora@o2.pl
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Troche "miękko", ale prowadzenie nie jest takie złe ... Przy większych prędkościach z dużym załadunkiem to nie ma co przeginać, buja mocno autem. Do 160 km/h w miare bezpieczna jazda. Amortyzacja bardzo ładna, ale zawieszenie szybko się wybija.
~rodzyn01@op.pl
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Nic nie stuka, nie puka (jak nan razie - a amortyzatory wymieniane 40000 temu).auto pewnie trzyma się drogi, nie zarzuca tyłem, przy chamowaniu pewnie utrzymuje tor jazdy, nastawienie zawieszenia właściwie jest neutralne - ani miękkie, ani twarde.
~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Samochód ma dość dobrze zestrojone zawieszenie, nie jest zbyt miekkie ale też nie za twarde, daje poczucie komfortu i przyczepności. Samochód prowadzi się pewnie, przy większych prędkościach może być nadsterowny.
~Edek
Weekend 1.8 16V 113KM 83kW
W zależności od dróg które i tak są u nas dziurawe . Ja jeżdżąc po mieści wymieniam przednie wahacze co 30-40 tys. koszt niedyży ok 250 części + 100 robocizna. tylne mają wymienne sworznie więc jest mniej problemu i dużo taniej
~pawi23@o2.pl
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Auto dobrze się prowadzi. Zawieszenie jest stanowczo za słabe. Po kupnie robiłem przód i po ok 25 tys znów musiałem robić, części zawieszenia jak w modelu 1,9 a tu jest 2,4 który jest cięższy. Na szczęście części tanie:)
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend
7,1
7,4
10,7
~rezim
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
To lekki skandal. Zeby co 15000 km trzeba bylo inwestowac kilkaset zlotych w zawieszenie, bo zaczyna stukac. Szczegolnie przod. Pomijajac coroczne inwestycje w wahacze, laczniki, drazki itp., to jedzie sie dobrze i nie ma co narzekac.
Fiat Marea Weekend