Lista ocen Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vader-Poland
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
W mieście przy ekonomicznej jeździe z klimatyzacją odpalaną sporadycznie samochód spalił mi coś koło 7,2 ropy. W trasie bez problemy zszedłem do 5,5 litra na 100 kilometrów. Bardzo dobry wynik. Jeżeli chodzi o naprawy - ASO całkiem tanie, zamienniki śmiesznie tanie (porównuje to do Volvo, którym poprzednio jeździłem - Rozrząd do Volvo 450 zł bez pompy wody, do Fiata 330 z pompą). Dzięki prostocie konstrukcji mechanicy bez problemu podejmują...
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak dla mnie spalanie Marysi jest idealne. Gabaryty i masa auta nie pozwalają na 4 litry, a i ja mam ciężką nogę. Auto jest duże i pakowne, latem jeżdżę z klimą więc takie spalanie dla mnie jest rewelacja. Średnia z jazdy po zakorkowanej Łodzi 6,2 litra to dobry wynik.
~dm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
150 km dziennie robię Mareą i spalanie na poziomie 4.6 l/100km uważam za dobre.Niestety niższa jakość wykonania/materiałów warunkuje wyższą usterkowość,a części nie są tanie.Dla przykładu:kpl. rozrząd+wszystkie filtry+olej+pasek wielorowkowy z rolkami to wydatek około 700 PLN.
~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik charakteryzuje się niskim spalaniem. W mieście maksymalnie 7 litrów przy cięższej nodze. W trasie na pełnym baku udało mi się przejechać 950km z 4 osobami i pełnym bagażnikiem (głównie autostrada) Także myślę że jest to dobry wynik.
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Bardzo oszczędne auto.Nie wiem na czym polega sukces najnowocześniejszych diesli spalających 5L i kosztujących 70-100 tys.pln-skoro takie spalanie(i niższe)jest w aucie za cenę dziesięciokrotnie niższą.Nie wiem jakie jest zużycie paliwa w mieście.
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Tu mnie powalił bo w 3 osoby z bagażem sporym i prędkościami 90-140 spalił jakies 5l. Pod większość wzniesień starałem się nadrobić i wyprzedzałem dlatego spalanie rewelacja. W mieście na zimnym silniku trochę gorzej ale to ze względu na warunki.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jest to fiat, silnik jest bardzo popularną jednostką, elementy zawieszenia są wykorzystywane w Fiatach, Alfach i Lanciach. Lepiej by nie mogło być. Części są dostępne, ceny są bardzo przyzwoite i nie powodują rwania włosów z głowy.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Ceny części oryginalnych mogłyby być troszkę niższe. Robocizna zależy od samego serwisu. Zużycie paliwa niskie, w mieście niewiele ponad 7l/100km. W trasie przy spokojnej i równej jeździe można zejść poniżej 6l.
~POCISK
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
4.2 jak nie przekraczałem 90kmh 5.5 na odcinku 550km przy średniej predkości 120kmh a w mieście rużnica może być spora między min. a max. zurzyciem paliwa ceny części nie są wysokie, przeciez to fiat
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
~Jarek z Kwidzyna
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zużycie paliwa na 5, koszt serwisu na 3. Ostatnio zawieszenie, rozrząd, uszczelniacze, hamulce oleje, filtry itp. zapłaciłem 4 tys. zł (główny koszt - wysoka cena części - sama usługa OK).
Fiat Marea Weekend