Lista ocen Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jest dobrze. Wybierak działa precyzyjnie. Są jednak dwa podstawowe mankamenty. Po pierwsze, w trasie niesamowicie brakuje 6go biegu dla równej jazdy z prędkością autostradową (5ty bieg niestety jest trochę za krótki, jednak dzięki temu pozwala na swobodne wyprzedzanie w trasie już od 70 km/h). Drugą rzeczą, która przeszkadza jest słaba synchronizacja pierwszego i wstecznego biegu - lubią chrupnąć przy wrzucaniu.
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Nie mam co zarzucić skrzyni. No może poza brakiem 6 biegu, na trasie bardzo by się przydał, poza tym jest i działa tak jak powinna działać. Czasami lekko rzęzi wsteczny, ale ponoć nie ma synchronizatora, to pewnie dlatego.
~Vader-Poland
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Nie ma fajerwerków ale nie mogę się do niczego przyczepić. Skrzynia jak skrzynia. Zdarza się, że jedynka ciężej wejdzie - ale w starszych samochodach to niestety norma (ale mam pecha). Nigdy bieg mi nie wyskoczył.
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Rajdowcem nie jestem więc ciężko mi ocenić skrzynię biegów. Biegi wchodzą bez problemów (może odrobinę ciężej niż w Corolli). Nie zdarzyło mi się, żeby mi bieg wyskoczył (w Corolli kilka razy jedynka). Biegi dobrze zestrojone.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Precyzyjna. Problemem w moim egzemplarzu jest jedynka i wsteczny. Wrzucenie ich bez zgrzytnięcia wymaga zatrzymania. Jeśli się chociaż toczymy usłyszymy niemiłe chrupnięcie. Wymagało to ode mnie wyrobienia w sobie pewnych nawyków.
~edmundo
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Manualna Zalety: Nie trzeba się siłować aby wybrać dany bieg Wady: Pomimo tego co wpisałem jako zaleta to biegi mogłyby wchodzić ciut lżej, większych wad nie zauważyłem
~adadm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Ma dosyć krótki skok lewarka co pozwala na szybsza zmianę biegów. Jest precyzyjna, czasami potrafi przychaczyć przy wrzucaniu wstecznego.
~x
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
WSTECZNY LUBI CHARKNĄĆ ale biegi wchodza dobrze trochę gorzej niż w Toyocie Carinie 1.6. Wada w porównaniu Toyotą słabe prowadzenie biegów.
~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak w większości aut tego typu, biegi wchodzą lekko i sa dość dobrze zsynchronizowane z silnikiem. Nigdy nie miałem z nią problemów.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Nightman
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Skrzynia biegów ok, do pewnego momentu to jest rozwalonego dyferencjału i dziury w skrzyni
Fiat Marea Weekend