Lista ocen Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100KM 74kW 1996-2002 (33) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~potager@o2.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Troche głośno klekocze jak się zapala a po chwili cichnie jak to diesel.Ogulnie z osiagów jestem zadowolony i z przyśpieszenia tez.Na autostradzie max wycisnolem nim 205km/h silnik 1.9TD 100KM chyba przyzwoicie.No i w zimie nie zawiudł mnie ani razu zawsze mi zapalał przy dużych mrozach stał pod blokiem i odpalał bez klopotu.
~sasiad
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
jest to moje pierwsze autko z dislem ,bo jakos nigdy nie bylem przekonany do ropniakow. po przesiadce z civica gdzie najlepiej jezdzilo sie powyzej 4000 obrotow disel wydawal mi sie jedna wielka pomylka.po prostu musialem sie nauczyc innej techniki jazdy. teraz jest super... 100koni robi swoje
~lukasz
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
silnik bardzo dobry odpala nawet w najwieksze mrozy. spala ok 6 l.on to jest najwiekszy i jedyny plus tego auta totalnie bezawaryjny w ciag 4 mie. uzytkowania zrobilem 40 tys km. i silnik nigdy nie zawiodl silnik super.
~aspires
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Kultura pracy jak na diesla całkiem niezła- nie jest to niestety jtd, ale i tak jest nieźle.Elastyczność owszem jest, ale niestety do 2tys obr/min zupełnie nic sie nie dzieje - TURBO DZIURA JAK STUDNIA:)
~carl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
dlatego 4 że po dieslu spodziewałem sie ze bedzie bardziej elastyczny od dolnych obrotów,jednak zeby poprawnie przyspieszał trzeba 2200 miec bo wtedy ma max moment obr,jednak wszystko kwestia przyzwyczajenia.
~Paweł
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Silnik głośno pracuje, bardzo wrażliwy na jakość paliwa,czasami jest problem z wyprzedzaniem, potrzebuje wysokich obrotów,mało elastyczny,nie wiem ile tam jeszcze koni zostało po 210tyś/km
~Marea td100 HLX
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
miałem dużo dizli maryśka chociaż nie ma małego przebiegu sprawuje się lepiej niż dobrze jedna wada w poruwnaniu z dizelkiem vw to że kopa dostaje powyżej 2500 obrotów
~weremko@o2.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
na zimnym silniku bardzo powoli sie "zbiera". Ogólnie bardzo słabo z dynamiką przy ruszaniu co przeszkadza np przy właczaniu się do ruchu, ale np dobrze idzie na 3 i 4 biegu
~aga
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
silnik to żadna rewelacja; jak większość diesli z taką pojemnością jest elastyczny ale dosyć głośny; zbyt późno reaguje z przyspieszeniem na wciśnięty pedał gazu;

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~elwe
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Silnik w zasadzie bez zarzutu. Dynamiczny, dobra kultura pracy. Od 1,5 tys. obrotów wyciąga nawet na wyższych biegach, od około 2 tys. przyspiesza miodzio.
Fiat Marea Weekend