Lista ocen Fiat Marea Weekend 2.4 TD 125KM 92kW 1996-1999 (16) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz.korz@wp.pl
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
STAROŚWIECKA JEDNOSTKA NAPĘDOWA PRZYPOMINAJĄCA SILNIK Z AUDI 100 2,2 NA WTRYSKU (OZNACZENIE 5E) WYPOSAŻONA PRZEZ FIATA Z TROSZKĘ ELEKTRONIKI ORAZ TURBINĘ. JAK KAŻDY FIAT Z PRZEBIEGIEM MA SWOJE BOLĄCZKI - WYCIEKI OLEJU Z RÓŻNYCH MIEJSC - USZCZELNIACZE WAŁKA ROZRZĄDU, TURBINA (CIEKAWE IDENTYCZNA JEST W VW), WSZCZELNIACZ Z TYŁU OD SKRZYNI BIEGÓW, PRZYKRYWA ZAWORÓW. NA ZIMNYM SILNIKU BARDZO GŁOŚNA, PÓŹNIEJ CHARAKTERSTYCZNE KLEKOTANIE ZANIKA....
~TB
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
No tutaj bardzo miłe zaskoczenie bo silnik pracuje naprawdę wspaniale. Rzędowa 5 daje radę w mieście i na trasie daje dużo przyjemności z jazdy i nie jest męcząca a wyprzedanie na 5 nie sprawia żadnego problemu. Jedynym uciążliwym mankamentem jest dzwoniący łańcuszek na pompie oleju ale trzeba nauczyć się z tym żyć i nie polecam wymiany bo za 20 tysięcy znowu to samo. Ja w rok zrobiłem ponad 40 tysięcy i zero awarii.
~pawi23@o2.pl
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Silnik bardzo głośno chodzi jak jest zimny po zagrzaniu jest oki. Mocy jest wystarczająco na 5 biegu można wyprzedzać od prędkości 80 km/h. Jak to Fiat silnik \"poci się\". Mam go ponad rok i zrobiłem ponad 60 tys. km i jeszcze mnie nie zawiódł:). zaletą jest to, że silnik jest starszej konstrukcji i bez problemu jeździ na opale i BIO.
~Radek T.
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Bardzo dynamiczna jednostka. Tylko czemu Alfa ROmeo ma mocniejsza tego wersje a Fiat nie...? Elastycznosc na poziomie. Nie wrzucimy 4 biegu przy 40km/h ale jak podciagnac do 45km/h to juz nie protestuje. Rozpedza te blisko 1400kg do ponad 200km/h. V Maxnie znam. na razie 180 udalo mi sie wykrecic. ALe szukam zamknietego obszaru by przetestowac :)
~mariusz
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
dźwięk R5 miły dla ucha, trochę spocony na uszczelce, ale oleju nie bierze. Spala w zależności od typu jazdy. Na trasie Polska-Francja 6,3l/100km przy prędkości 110-130km/h :) zimą w górach 10l/100km, cykl mieszany 8,5l. Rzadko mi przekracza 9l/100km
~mariusz
~Solek
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Generalnie OK. Jak jest zimny to głosno klekocze. Pierwszy i drugi bieg bardzo krotkie, trzeci czwarty i piąty długie. Jak się go kręci do 3 tys. to idzie całkiem nieźle.
~sacrofago
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
przyspieszenie super-przydaje się na naszych wąskich drogach przy wyprzedzaniu, elastycznośc dobra+,trochę głośny po uruchomieniu zimnego
~jarek
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
po odpaleniu troche głośny pożniej ok, bardzo ładnie pracuje ma dosyć dobre przyspieszenie
~Zbyszek
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
5-tka zwłaszcza za elastyczność, 195 km/h i 3650 obrotów silnika, 130 koni i możliwość chip tunningu do 160
Fiat Marea Weekend