Lista ocen Fiat Palio I Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW 1997-2003 (25) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dexter
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Z jednej strony dobrze, że twarde zawieszenie, bo to bezpieczne na te nasze drogi niczym ser szwajcarski ale z drugiej strony jeżeli wpadniesz z dużą szybkością w dziurę to w najlepszym wypadku przestraszysz pasażerów a w najgorszym po prostu wylatujesz z drogi. Czuć dosłownie każdą nierówność terenu. Co ciekawe, to jedyny samochód poza pocziwym 126, którym wjechałem w pole uprawne i też z niego wyjechałem(nie z miedzy a z gruntu)
~adt
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Samochód trochę pływa na drodze, bo jest wysoki (dobre na nasze krawężniki), kwetsia przyzwyczajenia kierowcy, ale za ma tendencje do nadsterowności, co powoduje, że na śliskim dobrze się panuje nad samochodem, przyjemnie sie prowadzi po przebiegu 70 kkm po raz pierwszy wymieniałem łożyska kół przednich, przy 110 kkm po raz drugi, , sworznie, gumki itp co 60 kkm, po 115 kkm tylna belka skrętna, bo może wahacz odpaść...
~baton208
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
I tu ocena 3 to górny półap. Lekki przód, co powoduje \"myszkowanie\" podczas hamowania. Do tego dochodzi wspomaganie które w czasie jazdy nie zmienia siły nacisku. Co to powoduje to wiadomo.
~hubikas1@poczta.onet.pl
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Na płaskiej drodze przy wysokich prędkościach jest OK (160 -170 km/h ), ale gdy pojawią się nierówności i silny boczny wiatr auto trochę "myszkuje" tyłem, ale przecież to kombi a nie coupe
~DAREK
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
troche mało stabilny w zakrętach,nieposłuszny na sliskim, ważne aby mieć dobre opony tak na lato jak na zimę.hamulce biorą równo-mogą być.słabe elementy gumowe.
~endrju26
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Uklad jezdny, ok choc bez rewelacji. Samochód byl mocno eksploatowany, i porzadnie obciazany wic zawieszenie po latach jest w kiepskim stanie. Ale daje rade:)
~za_szybki
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Dobrze sie trzyma drogi, może nie jest przyklejony ale bardzo dobrze czuć kiedy trzeba przyhamować a kiedy można trzymać pedał w podłodze.
~602-355-824
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
wymiana ogumienia z fabrycznego na nokian NRHi 185/60/14 - przód oraz dębica furio na tył oraz zwiększenie ciśnienia w ogumieniu = pełen sukces
~kubussss
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Fajnie się siedzi - wysoko. Wszystko widać. Ale za to miękkie zawieszenie i nagminnie piękające tyle sprężyny.
~gokiepepe
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
jak na nieduże kombi o 500kg ładowności całkiem nieźle. nie ma mowy o sportowym pokonywaniu zakrętów ale nie o to przecież chodzi.
Fiat Palio I Weekend