Lista ocen Fiat Palio II Weekend (139) - Silnik

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~And1WT
Weekend 1.2 i 80KM 59kW
Najważniejszy aspekt tego silnika to na pewno jego cicha praca. Odgłos zmienia się oczywiście gdy osiągamy wyższe prędkości obrotowe ale i tak ta kwestia jest bardzo dobra. Elastyczność - tutaj jest już trochę gorzej. CO prawda przyspiesza nawet wtedy gdy damy za wysoki bieg, ale i trwa to długo i niezbyt przyjemnie. Kwestia zmienia się gdy kręcimy go do wyższych obrotów. Wtedy dopiero czuć jego niezbyt wielką moc. Ale do miasta motor idealny
~Daniel
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Silnik zaskakuje mocą. Auto zbiera się bardzo dobrze. Możliwe, że akurat trafiłem na taki model, generalnie jestem bardzo zadowolony. Manewry wyprzedzania trwają krótko. Maksymalną szybkością, jaka jechałem moim Palio było 195 km/h!!! I na pewno nie był to kres jego możliwości, samochód wciąż przyspieszał! Powyżej 100 km/h, przy sprawnym ukł. wydechowym i włączonym radiu można wytrzymać, jak na Fiata nieźle w Bravie jest dużo głośniej;)
~marber5@wp.pl
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
SILNIK PRACUJE DOSKONALE PALI OD KOPA ALE WIEM ŻE BIERZE OLEJ PŁYNNIE WCHODZI NA OBROTY TRZECI BIEG MOŻNA WŁĄCZYĆ NAWET PRZY PRĘDKOŚCI 30 KM/H BEZ PROTESTÓW SILNIKA. CZWARTY BIEG NAWET PRZY 50 KM/H CZASEM PRZY PORANNYM ROZRUCHU PALI NA 3 CYLINDRY MOŻE TO WINA KABLI WYS NAPIĘCIA Z PRZYŚPIESZENIEM TO WARTO TROCHĘ GO POKRĘCIĆ NA NIŻSZYM BIEGU TRZEBA TO WYCZUĆ NA 2 - 70KM/G
~sylwo28
Weekend 1.2 i 60KM 44kW
Nie ma co za wiele oczekiwać po takim motorku... Dosyć mała elastyczność, żeby się dobrze zebrał trzeba go wkręcić na wyższe obroty. Niezbyt równa praca przy obrotach z zakresu 800-1300. Przy pełnym obciążeniu można zapomnieć o wyprzedzaniu. Ja używam auta do dojazdu do pracy a nie do street racingu więc nie przeszkadza mi to.
~Lancer Evolution
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Jak na tą pojemność i cene może nie jednego zaskoczyć na drodze. 80 KM przy niewielkiej masie powoduje że auto na pierwszych biegach pięknie wkreca siena wysokie obroty i daje rady przy wyprzedzaniu nawet auta które wydają sięznacznie mocniejsze. Pollecam jego kulture pracy.
~Mariusz "MARIO"
Weekend 1.2 i 80KM 59kW
Silnik nie jest tak elastyczny jak w Sienie 1,4 trzeba trochę mieszać biegami ale w końcu to mały silniczek. Po za tym to rewelacja na 2-im biegu 100 km/h i to z czterema osobami i bagażem, a prędkość max. 167 km/h jaką podają producenci przekracza się bez problemu aż do 185km/h.
~plebi@wp.pl
Weekend 1.2 i 60KM 44kW
jak na taka pojemnosc to silnik jest wysmienity, elastycznosc bardzo dobra, nie musimy zbyt czesto machac dzwignia zmiany biegow, moim zdaniem silnik to najwieksza zaleta tego samochodu, po zamontowaniu gazu nie odczulem zadnej roznicy - silnik jest naprawde na 5
~piotrek820@wp.pl
Weekend 1.2 i 80KM 59kW
Kulturka silniczek śmiga jak szalony na trasie jego szczyt to 190 km/h było wielu którzy wymiękli przy tej predkości. No i krótkA statystyczka na 1 biegu do 60 na 2 do 95 na 3 125 na 4 do 150 no i późnie4j już do maxa u mnie to 190km/h bez zadnych modyfikacji
~pfalenczyk
Weekend 1.2 i 60KM 44kW
60 KM, więc o dynamice pisać nie będę. Bardzo elastyczny - ale tylko przy spokojnej jeździe. Jeśli chcemy jechać "dynamicznie", musimy trzymać się zawsze powyżej 3500 obrotów. Świetnie współpracuje z LPG - żadnych problemów po 80 000 km.

Usterki Fiat Palio II

Fiat Palio II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wooky@gazeta.pl
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Przeciętny. Troche za słaby do tego samochodu (75 km), a z powodu źle zestopniowanej skrzyni biegów średnio się jeździ. Z racji małej pojemności przy wyprzedzaniu trzeba kręcić na wysokie obroty. Mało dynamiczny. Natomiast w miarę oszczędny, o czym dalej.
Fiat Palio II Weekend