Lista ocen Fiat Panda II (328) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 345 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Komarcin77
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Panda na wolnych obrotach jest tak cicha, że niektórzy odruchowo przekręcają kluczyk aby ją odpalić. Podczas jazdy silnik słychać dopiero na wysokich obrotach, a nawet jak go słychać to miło i cicho brzmi. Podczas jazdy dopiero powyżej 100km/h zaczyna przeszkadzać świst powietrza wokół samochodu. Ale nawet przy 130/h da się spokojnie wewnątrz rozmawiać, słychać radio i nie trzeba do siebie wrzeszczeć.
~kokoshihi@gmail.com
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Daję tylko dobrze, ponieważ żadne auto nie jest super wyciszone. Musieliby stosować chyba szyby dźwiękochłonne. W mieście jedzie się przyjemnie, nic nie słychać, silnik również cicho chodzi, sama radość z jazdy. Na trasie niestety ergonomia załatwia pandę. Przy 100km/h słychać spore szumy wiatru, ja to załatwiam tym, że podgłaszam muzykę i już jedzie się ok.
~Przemo
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Przy 90 km/h ok ale powyżej już ciutke głośniej, ale to nie problem. I tak jest ciszej bo kupiłem w necie osłonę pod silnik, przykręciłem i nie dość, że chroni silnik przed różnymi syfami to i alternator przed awarią, które we fiacie panda i Punto lubią się psuć i jest o wiele ciszej niż przed montażem.
~pandziarz
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Przeczytałem niepochlebne opinie. Nie zgadzam się. Auto jest dobrze wyciszona. Przy spokojnej jeździe na piątce nie słychać silnika, słychać raczej wiatr. Bardzo dobre opony które były w oryginale Continental pozytywnie wpływają na proces cichej jazdy. Na zimówkach - wiadomo że gorzej.
~Kuba D.
Hatchback 5d 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW
Znów - pamiętajmy, że to tylko Panda. Jak na auto tej klasy daję 5, gdyż nawet przy prędkościach 140-150 na autostradzie możemy słuchać muzyki i rozmawiać w cale przy tym nie krzycząc. Bardzo miłe zaskoczenie jeśli porównamy np. do Toyoty Aygo która szumi jak van w środku
~DaRek
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
silnik wyciszony dość porządnie, 100-120 już głośniej, 140-160km/h też się da ale wolę wolniej :-), zawieszenie przygłośnawe, zwłasza tył trochę za bardzo słychać, zwłaszcza na deszczu, na wartepach i przy większych prędkościach.. dla tego kupiłem cichsze opony..
~Darcyk
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Samochód ogolnie cichy lecz przy prędkości 130 km opór wiatru troche hałasuje nie wspomne przy wietrznych dniach to troche hałas ale wątpie żeby ktoś jeździł tak szybko pandą jak ja :) no może jeden na 1000 właścicieli :) licznika nie zamknąłem ale 185 km/h było
~Sony
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Wyciszenie całkiem dobre, w kabinie jest wystarczająco cicho, zwłaszcza silnik jest cichy nawet przy przyspieszaniu. Powyżej 100km/h słyszalne jednak odgłosy powietrza, przy uchylonej szybie bardzo. Irytujące natomiast są odgłosy trzeszczenia elementów kabiny na wybojach.
~janek p
Van 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW
nie wiem w czym problem ale wrazenie jest takie jakby ciagle byla otwarta szyba szczegolnie jak jest mokro. Silnik tez do cichych nie nalezy ale ma calkiem przyjemne brzmienie wiec nie przeszkadza. W moim egzemplarzu slychac znacznie turbine co jest bardzo milym dzwiekiem.
Dziennik kosztów dla Fiat Panda II
5,7
7,7
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Słychać wodę, szumy itd itp. Przez brak kanapy i siedzeń denerwujący świst dobiegający z tyłu pojazdu przy włączonym nawiewie zewnętrznym. Z tyłu pod zamkiem bagażnika jest klapka do wietrzenia- najlepiej zakleić i problem z głowy :) Ale i tak należy pamiętać, że to van.