Ocena kierowcy - Fiat Panda II Van

Sroqraf, 15 lat temu
Rok produkcji 2006
Fiat Panda II Van 1.1 54KM 40kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Właściwości jezdne auta - idealne do miasta, wjedzie też w delikatny teren :)
Układ elektryczny : żarówki postojowe przepalają się w mgnieniu oka
Jak na tę klasę auta, nie ma nic lepszego. Nic nie pojedzie tak ochoczo w terenie ;) Auto pseudo-terenowe, jak przywykliśmy o nim mówić nadaje się do każdej pracy, mogłaby mieć tylko mocniejszy silnik i byłaby ideałem.
Kultura pracy całkiem dobra. W mieście pracuje cicho, jest dość elastyczny. Dynamika pozostawia wiele do życzenia - głównie na trasie. Przy prędkościach od 80km/h trzeba się siłować z różnymi przeciwnościami - nie tylko z wiatrem, wtedy pomaga redukcja do 3 biegu i od 80 do 100 km/h ostatecznie daje radę.
W mojej ocenie skrzynia jest fenomenalna. Przełożenia dobrane świetnie, dostęp do lewarka i precyzja jego prowadzenia jest fenomenalna. Tutaj same pochwały.
W moim egzemplarzu bez wspomagania, nie miałem okazji próbować wersji z tym udogodnieniem, dlatego trudno mi się ustosunkować. Tutaj plusem na pewno będzie większa precyzja prowadzenia. Jak już rozpędzisz się Pandą, pozwala tak się kierować, że wjechałbyś w przysłowiową mysią dziurę. Nie myszkuje. Prowadzi się świetnie. UWAGA jednak na ostre hamowanie przy dużej (140) prędkości, pojawia się efekt rybiego ogona, lubi zabujać.
Bez zastrzeżeń - doskonała
Zestaw wskaźników jest OK. Schowków trochę mało. Po zainstalowaniu radia, zostaje jeden dość płytki i cienki schowek oraz schowek przed pasażerem.
Układ bez klimatyzacji - wystarcza. Wentylator włączony permanentnie na 1 bieg i parowanie raczej nie występuje. Przy otwartym obiegu do uszu dociera dźwięk, jakby szyby były opuszczone (hulanie wiatru, przy mokrej nawierzchni chlapanie wody) - być może do domena VANa - nie wiem. Nagrzewa się szybko. Chłodzi..mocno przeciętnie. Ogólnie bardzo sprawny układ. Najlepsze miejsce na zimny napój? Pod podłogą bagażnika koło butli z gazem ;)
W tym konkretnym egzemplarzu mamy miejsce tylko w pierwszym rzędzie ;) Nieco przeszkadza szeroka konsola środkowa (176cm wzrostu), ale zauważam to dopiero po przejechaniu 80tyś km, dziwne. Większe (tęższe) osoby, będą miały z pewnością ciaaasno.
Prędkości podróżne nie dają się we znaki. Przy max (145-150) warkot dokucza na dłuższej trasie. Ogólnie jest całkiem znośnie - drażni tyko wspominany dźwięk otwartego obiegu.
Na jednym tankowaniu robię od 360 do 420km (LPG) Przy założeniu, że na zimnym silniku na PB przejeżdżam co rano około 5km, potem włącza się gaz daje to max 400km, do zbiornika wchodzi 28 litrów.
jw
Wymieniam permanentnie postojówki - nic poza tym. Auto nie ma lekkiego życia, ale jest wdzięczne.
żadnych poważnych usterek przez 80tyś km ciężkiej katorżniczej pracy :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 54KM 40kW [l/100km]

7,7