Lista ocen Fiat Panda II Van 1.1 54KM 40kW 2003-2012 (30) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majk
Van 1.1 54KM 40kW
Auto wdzięczne i godne polecenia. Silnik trwały, ale trzeba pilnować wymiany oleju, regulacji zaworów, wymiany pompy wody itp. Silnik jest co prawda bezkolizyjny, ale przy LPG czuły na brak regulacji zaworów. Niestety bolączką jest też wypalanie gniazd zaworów po 120.000, ale jeśli mam być szczery- auto nie było oszczędzane, ani przeze mnie ani przez poprzedniego właściciela. Do tego doszła jeszcze \"fachowość mechanika\", który stwierdził, że...
~hans
Van 1.1 54KM 40kW
Panda VAN-Nie wiem czy ma to jakies znaczenie (może jakieś zamulone silniki wstawiają?) ale jezeli chodzi o elastyczność to tragedia-wyprzedzanie naprawdę jest niebezpieczne tym autem; rozpędzanie się ze startu zresztą też; brakuje momentu podczas podjzdów pod górkę. Jeżeli chodzi o kulture pracy to nie mam zastrzeżeń-jest ok. Prędkości max. także ok - ok 140-150 km/h bez większych oporów.
~Pan_Tadeusz
Van 1.1 54KM 40kW
Ten silnik potrzebuje bardzo dobrego oleju (Selenia odpada). Jak jest zimny to głośno pracuje, a winny temu jest brak wyciszenia komory silnika w Pandzie.Jak się podniesie maskę to jest goła blacha.Fiat oszczędza na Polskich kierowców, bo modele sprzedawane na eksport mają to wyciszenie w standarcie.Można przywyknąć.
~Sroqraf
Van 1.1 54KM 40kW
Kultura pracy całkiem dobra. W mieście pracuje cicho, jest dość elastyczny. Dynamika pozostawia wiele do życzenia - głównie na trasie. Przy prędkościach od 80km/h trzeba się siłować z różnymi przeciwnościami - nie tylko z wiatrem, wtedy pomaga redukcja do 3 biegu i od 80 do 100 km/h ostatecznie daje radę.
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Silnik 1,1 jest za słaby do tego auta... jest OK do miasta, ale na trasy sie nie nadaje. Aygo 1,0 robi mnie jak chce... no, ale co się dziwić- silnik konstrukcyjnie jest z lat 70 do tego jeździ na gazie. Zdecydowanie polecam silnik 1,2 albo 1,3 JTD
~hilmeregilda
Van 1.1 54KM 40kW
silnik jest wystarczajacy do sparwnego poruszania sie w miescie, w trasiemu brakuje troche bo 120 to max zeby go nie zatrzec, osobiscie z 1.1 na gazie wyciaglem ponad 160 i bez problemow jechal, prosto nic nie rzucalo, nie sciagalo itp
~KaszMen
Van 1.1 54KM 40kW
Silnik ok jak na razie, szybkie to nie jest ale bez przesady żółw to też nie jest. Ale pod górkę są problemy, nie radze wyprzedzać jeśli nie masz dużo miejsca przed sobą(duże ryzyko śmierci :-) ) Oczywiście to auto PANDA VAN
~marcin
Van 1.1 54KM 40kW
Jak na tak mały silnik, autko chodzi fajnie, nie ma większych problemów z wyprzedzaniem, ale do setki idzie "tak se". Kultura pracy w porządku w porównaniu z "trzycilindrowcami" HTP spod znaku VW.
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Silnik pracuje równo i w miare dobrze przyśpiesza. BRakuje mu trochę mocy, ale to w końcu 1,1 z lpg. Ten sam silnik znany jest jeszcze z fiata UNO, czyli stara, sprawdzona konstrukcja.

Usterki Fiat Panda II

Fiat Panda II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~prezes konrad
Van 1.1 54KM 40kW
silnik ok. troche glosno przy wiekszych predkosciach! przed zalozeniem gazu ok teraz troche oleju bierze. na gazie jechalem 170!!!!! sam nie moglem uwierzyć!!!
Fiat Panda II Van