Lista ocen Fiat Panda II Van 1.1 54KM 40kW 2003-2012 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majk
Van 1.1 54KM 40kW
Oceniam tutaj pod względem ceny tego auta- trzeba pamiętać, że nie jest to auto klasy premium :) Biegi wchodzą płynnie, drążek nie ma wielkich luzów po prawie 150.000 km. Nie zgrzyta i nie ma problemu z wrzuceniem żadnego biegu. Trochę zaczyna łożysko świszczeć, ale jest to marginalny dźwięk a auto nie raz przewoziło 700 kg.
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Precyzji brak, działa przeciętnie, szybka zmiana biegów (szczególnie wrzucenie 3-ki) wiąże się z haczeniem i lekkim delikatnym zgrzytem. Wsteczny też czasem trzeba wrzucać na 2 razy. Auto zanim je kupiłem zrobiło 58 tysięcy głównie po mieście, może to też być przyczyna.
~Hothar
Van 1.1 54KM 40kW
W moim egzemplarzu zacierają się linki wybierające biegi i lewarek chodzi trochę ciężko. Ze stopniowanie super. Przy ruszaniu nie mam kompleksów przy większych autach, gorzej jest powyżej 100 ale nic nie jest idealne...
~Romanek
Van 1.1 54KM 40kW
Klasa sama w sobie - nie dość że w miarę precyzyjna i dobrze zestopniowana, to dźwignia umieszczona bardzo wygodnie i krótkie skoki. przy prawidłowej konserwacji nic się nie dziej z mechanizmem - już prawie 100 000 km :]
~prezes konrad
Van 1.1 54KM 40kW
bardzo dobrze wchodza biegi i idealnie ustawiony lewarek zmiany biegow (na poczatku jak widzialem jak jest umieszczona szkrzynia to myslalem ze bedzie tragicznie ale jest naprawde super)
~lu_kash
Van 1.1 54KM 40kW
Rewelacja. Tylko w instrukcji napisali żeby przed włączeniem wstecznego kilka sekund przytrzymac sprzęgło - to się uniknie zgrzytania - jak na moje oko to mamy XXI wiek i to nie maluch żeby coś miało zgrzytac.
~Gun
Van 1.1 54KM 40kW
Skrzynia wydaje mi się lepsza niż w porównywanym Seicento. Pozwala z tego silnika wycisnąć trochę więcej przy tej masie samochodu. Przy jedynce szarpie, trójka pozwala ostro przyspiedzyć.
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Troche haczą jak skrzynia jest zimna, czasem 1 ciężko wejdzie, ale nie ma tragedii, da się przyzwyczaić i jeździć, trzeba pamiętać, że to VAN :)
~Sroqraf
Van 1.1 54KM 40kW
W mojej ocenie skrzynia jest fenomenalna. Przełożenia dobrane świetnie, dostęp do lewarka i precyzja jego prowadzenia jest fenomenalna. Tutaj same pochwały.

Usterki Fiat Panda II

Fiat Panda II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Rapido
Van 1.1 54KM 40kW
Po pierwsze doskonale umieszczona dźwignia, po drugie zadziwiająco sprawny i dokładny mechanizm - zdziwienie podwójne, bo to przecież fiat...
Fiat Panda II Van