Lista ocen Fiat Panda II Van 1.1 54KM 40kW 2003-2012 (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hilmeregilda
Van 1.1 54KM 40kW
ato sie proawdzi pewnie!! w zakret mozna wchodzic ile sie chce i jak sie chce, nic nie rzuca i trzema sie drogi, tylko gdyby nie opony 155/80 to wtedy by bylo idelanie wzgledem twardego zwieszenia VANa, i nie wiem czemu ludzi emowia ze slabe zawieszenie?? zrobilem 25 tys km, na amortyzatorach stracilem po 7% i 8%!!! na kazdej stronie! wiec nie wiem jak wy to jezdzicie, dziur nie omijam, katuje ja bo to van a ona nadal dziala :D
~Sroqraf
Van 1.1 54KM 40kW
W moim egzemplarzu bez wspomagania, nie miałem okazji próbować wersji z tym udogodnieniem, dlatego trudno mi się ustosunkować. Tutaj plusem na pewno będzie większa precyzja prowadzenia. Jak już rozpędzisz się Pandą, pozwala tak się kierować, że wjechałbyś w przysłowiową mysią dziurę. Nie myszkuje. Prowadzi się świetnie. UWAGA jednak na ostre hamowanie przy dużej (140) prędkości, pojawia się efekt rybiego ogona, lubi zabujać.
~hans
Van 1.1 54KM 40kW
pierwsze wrażenia-zawieszenie doskonałe :) Jednak po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że w ciasnych zakrętach przód trochę wyjeżdza; autko się przechyla; skacze na poprzecznych nierównościach; dośc twarde-ale to lubię więc jest to jednoczesnie zaleta-ogólnie auto prowadzi się pewnie, łatwo i jest dośc przewidywalne
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Zawieszenie jest dość delikatne, trzeba uważać na przeładowania, mi padły tuleje belki i wszystkie amortyzatory po 55.000 km. Fakt faktem jest, że bardzo często wozi ładunki po 450 kg, ale w końcu to miał być van ;) Nie mam pretensji, amortyzatory przód 110zl, tył 70zł, tuleje 35zł, końcówka drążka 38zł.
~majk
Van 1.1 54KM 40kW
Dobre opony + sprawne amortyzatory i jest OK. Ja mam sava effecta + oraz amortyzatory KYB (oryginały nie nadają się do jazdy, wylewają po 50.000) i na zakrętach trzyma się pewnie a nierówności wybiera płynnie. Nie jest to mercedes, ale porównując do innych małych aut wypada nieźle.
~Rapido
Van 1.1 54KM 40kW
Versja VAN jest nieco wyżej zawieszona (takie mam odczucie), więc nie należy się obawiać polskich dziur w drogach. Niestety przy wyższych prędkościach auto jest mało pewne w prowadzeniu, czułe na podmuchy wiatru i niestabilne w zakrętach - trzeba mieć to na uwadze...
~Romanek
Van 1.1 54KM 40kW
bardzo stabilny i pewny samochód. Myślałem, ze bedzie bardziej czuły na podmuchy wiatru, ale musi naprawdę nieźle wiać, żeby go wytrącało z równowagi. Zawieszenie sprężyste, ale w miarę duży skok, pozwala jeżdzic po polskich drogach bez obaw.
~Gun
Van 1.1 54KM 40kW
Panda jest wysoka, powstaje więc wrażenie wychylenia na zakrętach, ale to nie kwestia zawieszenia. Użytkuję vana, jest twarde i mało komfortowe szczególnie na miejskich nierównościach. Samochód prowadzi się nieźle, przynajmniej przy rozsądnych prędkościach.
~Zbyszek
Van 1.1 54KM 40kW
Przy duzych predkosciach trzeba trzymac kierownice dwoma rekami i kontrolowac. W miescie precyzyjnie slucha kierowcy przy malych predkosciach. Niestabilny przy duzych predkosciach. Podatny na podmuchy.

Usterki Fiat Panda II

Fiat Panda II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu