Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michał_flak
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
Silnik mało żwawy czuć brak mocy najbardziej przy wyprzedzaniu ( na autostradę sie nie nadaje w środku bardzo głośno ) ale jesli mowa o samym spalaniu to maksymalnie (autostrada a4 non stop 130km/h) spalanie wyszło 10l/100 gazu co jest duzym spalaniem jak na 1.2 (komputer pokazał jedyne 7.5) wiec zakłamanie spore. do miasta w sam raz spalanie 6-7l gazu. na trasie bez szalenstw 90/100 udało mi sie zejsc do spalania komputerowego 6,2l
~Karolek
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
Najpierw przedstawiam spalanie na oponach zimowych bo samochód mam od niedawna. Opony 185/65/R15. Teraz letnie mam 195/55/R16 i zobaczymy co będzie. na autostradzie na zimówkach było dobrze na trasie i w mieście też ok. Zobaczymy za kilka dni na nowych letnich oponach. Również postaram się dodać raport spalania, żeby wszyscy mieli pogląd. Komputer o dziwo nie przekłamał spalania :)
~Tomek
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Podczas jazdy do pracy 50/50 droga szybkiego ruchu / drogi górskie średnie spalanie wynosi 5,1 l/100km i tak jest zawsze, miesięcznie 2 000 km z tym samym spalaniem, z używana klima . Zima spalanie rośnie do 6,5-7l zależy od mrozów. W lato przy bardzo ostrzelanej jeździe udało mi się zejść do 4,1l ale to bardzo mozolna jazda.
~globus
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
najgorsze naprawy można wykonać za 500zł, a usterki w moim 1 i 2 grande były kosmetyczne, wiadome są wymiany rozrządu, kloców itp, i też są to kwoty rzędu 300zł za pompę wody, pasek i rolkę napinającą - markowe, nie chinole - wystarczy dobrze popatrzeć w necie, po mieście ;) a przejazd100 km na gazie kosztuje mnie około 22zł
~przemonator
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Fiacik najgorzej radzi sobie w mieście i to właśnie tam zużywa najwięcej paliwa, potrafi wziąć nawet 10 l/100 km. W trasie to inna bajka, przy regularnej prędkości auto pobiera ok 4,5 l/100 km. Auto strasznie wygodne i dzięki niskim kosztom eksploatacji możemy cieszyć się dobrym autem przez lata.
~Mateusz.
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
Tu jestem usatysfakcjonowany. Koszty napraw nie duże, instalacja gazowa spisuje się dobrze przy czym w tych silnikach jest bardzo ciężka do regulacji. Jak na ten moment naprawiam tylko elementy eksploatacyjne, jak hamulce, zawieszenie które już się zużyło i czasem drobną elektronikę.
~robest
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
No wszystkie niedosknalsci niwelowane sa na stacji benzynowej (minimalne spalanie na trasie Praga/Nurynberga 4,9 no przyznam jechalem jak mameja )lub przy wizycie u mechanika auto proste jak budowa cepa wiec wymienia sie t co wszyscy a i tak kest to o wiele tansze jak u konkurecji
~Bartek
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Spalanie tego auta to wzór do naśladowania. Trasa Poznań Darłowo- Darłowo Poznań średnia 4,1 Jazda do pracy i na co dzień 5,0 normalnie szok :) Jazda po samym mieście Poznań do 6L Silnik 90 km 6 biegów dynamika i ekonomia.
~pucek
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
ceny części są śmieszne rozrząd z górnej półki 160pln opony na 16 felgi 700pln komplet tarcze + klocki przód 250pln też z lepszych zawias po 30zł za element gumowy :)
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d
5,7
7,2
8,7
~Maniek
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
każdy mechanik naprawi, części tanie i od ręki, dużym plusem jest to że jest mnóstwo używanych części np jeśli chodzi o blachy reflektory itp
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d