Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Prosty jak pół cepa. Wymyślony w latach 90. Bezawaryjny. Mój egzemplarz zjada odrobinę oleju (robił już to przy 97 tys.km przebiegu, 40 tys. km później jest bez zmian) - ok. 200 ml na 5000 km. Rakieta to to nie jest... Jak chcesz wyprzedzić TIR-a przy 90 km/h, to wrzuć 3 bieg i upewnij się, że masz przed sobą puste lotnisko. Na niskich biegach przy puszczaniu gazu silnik nieprzyjemnie szarpie.
~Piotr
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Silnik mimo małej mocy potrafi zaskoczyć, jest stosunkowo cichy, spalanie jest przyzwoite a jazda w przy prędkościach okolic 90km/h nie jest mega uciążliwa. Niestety prędkości autostradowe to już wysiłek dla uszu oraz samego samochodu, ale w moim przypadku nie jestem zmuszony zbyt często tak podróżować.
~Amadeusz
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Ogólnie OK, tylko cały czas trzeba uważać na odmę by jej nie uwalić w syfie. Poza tym do jazdy autostradowej brakuje mu dużo mocy (czego oczekiwać od 77KM...)
~globus
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
to moje drugie Grande Punto i oba wpiepszają olej (1L na 1000km) i ogólnie osprzęt marnej jakości (plastiki można kruszyć w palcach nie używając siły)
~kedzior85
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Przed kupnem jechałem honda city 1.4 100 KM. Honda zbierała się dopiero od 4tyś obrotów, punto zbiera się już od 2tyś :)
~thickdi#kdaddy27
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Niezawodna jednostka, idealna do miasta. Na dłuższe trasy i szybsze drogi trochę za słaba.
~KONRAD CH.
POMIEDZY PREDKOSCIAMI DO MAX 100 KM/H